Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: KŘPZ

Červen je letos nejtragičtější, při nehodách už zemřelo 66 lidí

Už šestašedesát lidí zahynulo v červnu na silnicích v Česku, a to ještě není poslední den v měsíci u konce. Červen se tak podle policejních statistik stal zatím nejtragičtějším měsícem roku. Loni ve stejném období zemřelo při nehodách o devětadvacet lidí méně.

Ilustrační foto Foto: KŘPZ
Červen je letos nejtragičtější, při nehodách už zemřelo 66 lidí

Zatím poslední letošní obětí je třiatřicetiletá řidička, která se v pondělí ráno na Jičínsku srazila v protisměru s nákladním vozem. V předchozích měsících letošního roku přitom úmrtnost na silnicích klesala na historicky nejnižší úrovně. Nejméně tragický byl letošní únor, kdy na silnicích zemřelo při nehodách 24 lidí.

Těžké zranění utrpělo při červnových nehodách zatím 277 lidí. V tomto ohledu patřila mezi nejhorší nehoda, která se stala 8. června u Přelouče na Pardubicku. Dopoledne se tam čelně srazily dva automobily, čtyři lidé byli zraněni těžce a tři lehce.

Ani den bez úmrtí

Nejvíce ztrát na životech tento měsíc policie zaznamenala v sobotu 14. června, kdy při nehodách zemřelo pět lidí. Denní statistiky však tentokrát neobsahují ani jeden den, kdy by na silnicích nikdo nezemřel.

K nejtragičtějším červnovým nehodám patřila havárie tří vozidel u Janova na Svitavsku v pátek 13. června, při níž zemřeli dva lidé. O deset dní dříve přišli o život dva lidé při nehodě tří kamionů na dálnici D11 u obce Jirny u Prahy. Tragicky skončila také před týdnem nehoda u Ivaně na Brněnsku, kde dodávka najela do skupiny středoškoláků. Jedna dívka srážku nepřežila, dalších pět dětí bylo zraněno, z toho jedno těžce.

Od počátku roku do dneška zemřelo na silnicích zatím 265 lidí. Loni to ve stejném období bylo 240 obětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků