Hlavní obsah
Zabavené falešné sklo Foto: Celní správa

Celníci narazili na výrobnu falešného skla Versace za 13 miliónů

Zřejmě falešné sklo značky Versace objevili ústečtí celníci v České Kamenici na Děčínsku. Přes pět tisíc kusů sklářských výrobků by v originálním provedení stálo téměř 13 miliónů korun.

Zabavené falešné sklo Foto: Celní správa
Celníci narazili na výrobnu falešného skla Versace za 13 miliónů

Hlídka mobilního dohledu celníků si při průjezdu Českou Kamenicí povšimla, jak několik mužů nakládalo do bulharského kamiónu papírové krabice, a rozhodla se vozidlo zkontrolovat.

„Když celníci jednu z krabic rozbalili, na okamžik zkameněli. V krabici se nacházely sklenice opatřené hlavou Medusy, tedy obrazovou ochrannou známkou Versace. Hlídka pojala důvodné podezření z porušování práv duševního vlastnictví, které potvrdila i zástupkyně držitele dotčené ochranné známky,“ uvedl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Zabavené falešné sklo

Foto: Celní správa

Celníci si opatřili příkaz k provedení domovních prohlídek. Při nich nalezli kartonové krabice s velkým množstvím samolepek s vyobrazením hlavy Medusy a skleněných výrobků připravených k dekoraci, tři pece a jeden lakovací box, včetně výrobků v různém stavu dokončení.

Další sklo objevili celníci při prohlídce areálu

Foto: Celní správa

Případem se celníci nadále zabývají. „Majitel, občan jedné zakavkazské republiky, čelí podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením,“ dodal Nejedlý.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků