Hlavní obsah
Obří hrozen na Slavnostech vína Foto: Eva Chytková

Bývalý pracovník ambasády prodával drogy ve velkém

Pražským policistům se podařilo získat neobvyklý úlovek z řad prodejců heroinu. Klec spadla ve středu nad bývalým, arabsky hovořícím zaměstnancem ambasády v Praze, který v metropoli několik let patřil k významný dealerům drog. Detektivům se navíc pod tíhou důkazů přiznal.

Obří hrozen na Slavnostech vína Foto: Eva Chytková
Bývalý pracovník ambasády prodával drogy ve velkém

Jeho zločinecké aktivity sledovali muži zákona již dlouho. "S jeho dopadením to ale neměli jednoduché. Pracoval totiž velmi uvážlivě a nenápadně. Drogu prodával úzkému okruhu lidí a díky vlastní šikovnosti se mu dařilo dělat velké obchody," informovala Novinky ve čtvrtek mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Zadržený cizinec si podle ní během kariéry na ambasádě, kde působil od roku 1988 až do zlomového okamžiku v listopadu 1989, osvojil diplomatické chování.  S prodejem měl ale začít až později, když se vrátil zpět do České republiky. "Postupoval tak, aby kriminalistům jejich práci co nejvíce ztížil. Používal vozy různých značek a často měnil telefony," pokračuje Miklíková.

Prodal heroin před policií

Štěstí se na detektivy usmálo až včera. Muže dopadli krátce poté, co v jedné restauraci v Praze 6 prodal 23leté ženě 7,2 gramů heroinu za šest tisíc korun. Policisté jej proto zadrželi, navíc u něj objevili hotovost 130 tisíc korun. Jak později přiznal, peníze pocházely právě z prodeje drog. Také domovní prohlídka mu přitížila. "V jeho přechodném bydlišti v Praze-západ zajistili téměř půl kilogramu heroinu," uvedla mluvčí.

Vyšetřování není u konce

Policejní rada mu sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. "Zatím mu hrozí až pět let vězení. Pokud se mu ale prokáže další trestná činnost, která zatím v hrubých rysech dosahuje statisícových částek, nemusel by se na svobodu podívat až dlouhých deset let," uzavřela Miklíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků