Hlavní obsah

Bývalému advokátovi Škrlové vypálili a vykradli kancelář

Ve čtvrtek večer vzplála brněnská kancelář advokáta Josefa Kolinského, bývalého obhájce Barbory Škrlové. Prostory měly být údajně před požárem vykradeny. K požáru došlo ve čtvrtek večer na ulici Jana Uhry v Brně.

Bývalému advokátovi Škrlové vypálili a vykradli kancelář

"Je evidentní, že to bylo zapáleno úmyslně. Někdo prostě prohodil cihlu oknem a poté za tím šla nějaká zápalná láhev," uvedl advokát. V současnosti se nevyskytuje na území České republiky. K případu se však vyjádřil telefonicky.

Soukromý detektiv, advokát a bývalý elitní policista Josef Kolinský ve zcela zdemolované kanceláři, kterou někdo ze čtvrtka na pátek zapálil.

Foto: Miroslav Homola, Právo

„Bylo to zřejmě někdy kolem jedné v noci. Já jsem dorazil ve dvě, a to už tu byli hasiči.Museli nejprve vyrazit bezpečnostní dveře. Bylo to obrovské štěstí, že kouř ucítil jeden z nájemníků, který zavolal pomoc. Jinak by se ten oheň mohl podle hasičů velmi rychle rozšířit i do vyšších pater,“ řekl exkluzivně Právu Kolinský, bývalý elitní detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a právník, který společně s Jiřím Hrouzkem zastupoval Barboru Škrlovou. V "kuřimské kauze" figuroval taktéž jako svěděk.. 

Škody na zařízení odhadl Kolinský na 750 tisíc korun.

Foto: Miroslav Homola, Právo

„To víte, že při naší branži existuje řada lidí, kterým nemusí být naše činnost po chuti. Máme například rozpracováno několik závažných obchodních sporů a podobně. Určité podezření mám, ale to je zatím jen pro policejní vyšetřovatele,“ uvedl dále s tím, že zatím nedokáže vyhodnotit, zda byl noční útok výstrahou, pomstou, nebo pokusem zapálit kancelář s cílem likvidace dokumentů.

„Poslední možnost by byla značně naivní. Všechny důležité listiny máme pochopitelně v bezpečnostních skříních, ovšem i tak shořelo několik dokladů a dokumentů, se kterými jsme zrovna pracovali,“ dodal Kolinský.

"Předběžně odhadovaná škoda na majetku není značná. Pohybuje se okolo 100 tisíc korun. Při incidentu nebyl nikdo zraněn," informoval Novinky mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Naproti tomu Kolinský odhadl škody na tři čtvrtě miliónu.

Mluvčí brněnské policie uvedl, že příčiny požáru zatím nejsou známy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků