Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Brutální vražda, znásilnění vlastní matky či kuplířství? Bývalý policista obžalobu odmítl

Obžalobě hned z devíti trestných činů - mezi nimiž je i vražda nebo znásilnění několika žen včetně vlastní matky - čelí bývalý pražský policista, jehož případ začal v pondělí projednávat pražský městský soud. Muž vznesená obvinění u soudu odmítl, své počínání bagatelizoval a často také zmiňoval, že byl v dané době závislý na pervitinu.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Brutální vražda, znásilnění vlastní matky či kuplířství? Bývalý policista obžalobu odmítl

„Celá obžaloba je nesmysl. Policisté obcházeli svědky a ovlivňovali je, i mou matku. O nestrannosti a objektivitě vyšetřování nemůže být řeč,“ zahájil svou výpověď muž, který se po výpovědi od policie v roce 2014 za spáchání jiného trestného činu živil jako taxikář.

Skutků popsaných v obsáhlé obžalobě – mezi nimiž je i loupež, kuplířství či vyhrožování – se podle státní zástupkyně dopustil v letech 2015 až 2019. Hrozí mu za ně 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Nejzávažnějším činem, kterého se muž podle vyšetřovatelů dopustil, je vražda spáchaná loni 2. května ráno v bytě v Hasově ulici v Praze 4. Pachatel na místo údajně přišel „v úmyslu zrealizovat své sexuální násilné představy spočívající zejména ve znásilnění ženy a jejím následném podřezání”.

Na starší obyvatelku bytu zaútočil dvěma noži, zřejmě i šroubovákem a také podlouhlým nástrojem, pravděpodobně nohou od židle nebo baseballovou pálkou. Útok vedl zejména na obličej a hlavu.

Vrah v bytě následně založil požár, aby zakryl stopy. Oheň včas dostali pod kontrolu hasiči, kteří z domu evakuovali 81 lidí. Obžalovanému muži proto kladou vyšetřovatelé za vinu i obecné ohrožení. Policisté už dříve uvedli, že pachatel si oběť vybral náhodně.

Obžaloba muže viní i ze znásilnění bývalé přítelkyně nebo vlastní matky a z toho, že ženám rozesílal výhružné textové zprávy a vydíral je intimními fotografiemi pořízenými proti jejich vůli. V listopadu 2018 se také údajně pokusil těžce ublížit na zdraví prostitutce, kterou po sexu rdousil a zlomil jí nos.

O dva roky dříve údajně napadl ženu ve svém taxíku, škrtil ji bezpečnostním pásem, vzal jí kabelku, a když ji poté srazil před auto, pokoušel se vůz roztlačit směrem k její hlavě.

U policie drogy nebral, chodil za prostitutkami

Muž v pondělí vypověděl, že do roku 2014, kdy pracoval u policie, drogy na rozdíl od jiných svých kolegů nebral. Připustil jen styky s prostitutkami. „Tehdy to byl takový můj koníček, bavilo mě smlouvání o cenách. Choval jsem se k prostitutkám normálně, byly spokojený,” uvedl.

Když poté začal s pervitinem, za prostitutkami už podle svých slov chodil jen několikrát do roka, protože droga v jeho případě fungovala „jako stoprocentní zabiják erekce“.

K vraždě ani k záležitosti s matkou se v pondělí muž nevyjádřil – soudu řekl, že je unavený a že bude ve výpovědi pokračovat příště. Kuplířství odmítl. K loupeži mimo jiné řekl, že mu jeho napadená známá předtím dala pervitin. K textovým zprávám podotkl, že je psal pět let „v transu“.

„Myslím, že jsem propsal 500 až 1000 hodin čistýho času. Měl jsem úchylnej perverzní pocit z toho, že říkám sprostý slova,“ řekl. Dodal, že zprávy neodrážejí realitu a že bez požití drogy žádné „sadistické ani úchylné” představy neměl.

„Státní zástupkyně si vymyslela, že mě vzrušují starší ženy. To je nesmysl. Máma mě sexuálně nikdy nepřitahovala,” dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků