Hlavní obsah
 

Brutální vražda, tělo zakopané v lese: Po pěti letech policie dopadla podezřelé

Po pěti letech vyšetřování zadržela policie dva muže (46 a 42 let) podezřelé z vraždy mladíka na jižní Moravě. Podle kriminalistů se jednalo o zvlášť brutální čin, ke kterému vedly spory kvůli drogovému byznysu. Jeden z obviněných byl v době únorové policejní akce již ve vazbě kvůli jinému činu, druhého dopadli specialisté z Útvaru rychlého nasazení (URNA).

 
Brutální vražda, tělo zakopané v lese: Po pěti letech policie dopadla podezřelé

O případu informoval ve středu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Vražda se stala v lednu 2015. Kde přesně k ní došlo, policie neuvedla.

„Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy 22letého muže (věk v roce 2015), kde jej měly zvlášť surovým a trýznivým způsobem usmrtit,” sdělil mluvčí v tiskové zprávě.

Oba pak podle policie odvezli tělo autem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesa, kde oběť zakopali. „Důvodem skutku měly být vzájemné spory ohledně distribuce návykových látek,” upřesnil Ibehej.

Mladíka zavraždili podle detektivů zvlášť surovým a trýznivým způsobem, za což podezřelým hrozí v případě soudu 15 až 20 let vězení i výjimečný trest.

Jak se podařilo případ rozkrýt, například jak se policie dostala k informaci, kde je zakopané tělo, Ibehej neupřesnil. Jeden z podezřelých byl v době obvinění z vraždy již ve vazbě kvůli jiné trestné činnosti, druhého zadrželi policisté z URNA. Důvodem nasazení specialistů byla podle mluvčího závažnost vyšetřované trestné činnosti.

Kde muže kriminalisté zadrželi, policie neuvedla. „Po obvinění obou osob byly kriminalisty nalezeny ostatky těla, které bylo zakopáno v lese na jižní Moravě,” dodal Ibehej.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků