Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky

Brutálně zbil řidiče kvůli odřenému laku. Hrozí mu deset let vězení

Pražská policie ve středu obvinila šestatřicetiletého muže, který se přiznal, že brutálně napadl o tři roky mladšího řidiče. Starší řidič v pondělí kolem poledne na Bubenském nádraží odřel druhému auto při předjíždění. Řidič poškozeného vozidla se prý chtěl domluvit, nakonec ale skončil v nemocnici se zlomeninami v obličeji, informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky
Brutálně zbil řidiče kvůli odřenému laku. Hrozí mu deset let vězení

Šestatřicetiletý muž ve vozidle VW Caddy předjížděl řidiče VW Golf. Neodhadl ale vzdálenost a o předjížděné auto zavadil, přičemž odřel lak. Řidič poškozeného auta předjel zpět do původní pozice a zastavil, aby se s řidičem po dobrém domluvil na vyřešení situace.

"Poškozený řidič ale ani nestihl druhého účastníka karambolu pozdravit, natož mu sdělit účel jeho počínání," uvedl Hulan. Hned prý dostal od muže sérii ran pěstí do obličeje.

Agresor z místa ujel

Napadený upadl na zem, kde ho útočník ještě kopal do hlavy. "Agresor poté nasedl do svého vozu VW Caddy a z místa odjel, aniž by zraněnému například přivolal záchranku. To udělali až následně svědci události," dodal mluvčí.

Třiatřicetiletý muž měl zlomeniny několika kostí a skončil v nemocnici. "K léčbě bude s největší pravděpodobností nutný operativní zákrok," upřesnil Hulan.

Útočníka dopadla policie druhý den. Vyšetřovatelům se k činu přiznal. Za těžkou újmu na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví mu hrozí až deset let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků