Hlavní obsah
Obžalovaná Marie Kramaříková před pardubickým soudem Foto: Zdeněk Seiner, Právo

Bodla druha nožem na houby přímo do srdce. Nebylo to úmyslně, řekla soudu

Krajský soud v Pardubicích začal ve středu řešit případ vraždy. Osmapadesátiletá Marie Kramaříková podle obžaloby nožem, kterým právě čistila houby, v afektu probodla svého opilého druha.

Obžalovaná Marie Kramaříková před pardubickým soudem Foto: Zdeněk Seiner, Právo
Bodla druha nožem na houby přímo do srdce. Nebylo to úmyslně, řekla soudu

„Ano, zabila jsem ho. Ale nebylo to úmyslně,“ řekla jen před trestním senátem obžalovaná žena a dál odmítla vypovídat. Soud se tedy musí opírat o její výpovědi v předběžném líčení a o svědectví sousedů v Krasíkově na Orlickoústecku.

Podle nich její soužití s druhem o 17 let mladším mělo daleko k ideálnímu vztahu, oba se často opíjeli a drsné konflikty byly prakticky na denním pořádku.

Poslední jejich konflikt, který skončil smrtí muže, se odehrál 17. října loňského roku. Opilý partner byl podle výpovědí obžalované ženy v přípravném řízení na policii mimořádně agresivní, údajně se jí dokonce vymočil do obličeje.

Svěřila se neteři

Nůž, kterým krájela houby, byl v té chvíli při ruce a stal se vražednou zbraní. Muže bodla podle obžaloby do prsou, vytáhla ho z rány a utekla ze svého rodinného domku. Tím ukončila čtyřletý vztah. Zpráva patologa konstatovala, že čtyřicetiletý muž zemřel na poranění srdce.

Další počínání obžalované ženy postrádalo logiku. Navštívila svou neteř, od které chtěla kuřivo, jen mezi řečí se přiznala k vraždě. Ta sice nahlásila vraždu policii, ale s několikahodinovým zpožděním, protože spolu s obžalovanou stresovou situaci řešily alkoholem.

Obžalovaná žena chtěla trestný čin ještě nějaký čas utajit, prý aby ještě mohla ještě inkasovat jeho sociální dávky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků