Hlavní obsah
 

Bez řidičáku se snažil ujet policistům, Olomoucí se hnal rychlostí 148 km/h

Zběsilou honičku s řidičem absolvovali v noci na čtvrtek policisté v Olomouci. Městem se hnal rychlostí až 148 kilometrů v hodině. Jednačtyřicetiletého muže z Břeclavska pronásledovali policisté již od zhruba deset kilometrů vzdálených Přáslavic. Muž byl bez řidičáku, který ani nikdy neměl. Honičku zaznamenala palubní kamera policie.

 
Bez řidičáku se snažil ujet policistům, Olomoucí se hnal rychlostí 148 km/h

Policejní hlídka na podezřelého řidiče BMW narazila ve středu krátce před 23. hodinou v Přáslavicích a rozjela se za ním, muž ale šlápl na plyn.

„Projel přes kruhový objezd a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Olomouc. U autobusového nádraží tu projel křižovatkou na červenou a pokračoval k ulici Tovární. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Irena Urbánková.

Muž přejížděl plnou čáru, vjel i opačně do jednosměrky. „Na Tovární ulici ho další z policejních hlídek za použití služební zbraně zastavila. Dobrovolně z vozidla vystoupil,“ doplnila mluvčí s tím, že jel sám.

Testy na alkohol a další omamné látky byly negativní, policie ale zjistila, že muž nemá řidičský průkaz, který navíc ani nikdy v minulosti neměl. Policie případ řeší jako několik přestupků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků