Hlavní obsah
 

Berdych si počká na rozhodnutí o podmíněném propuštění z vězení do března

Projednávání žádosti Davida Berdycha o podmíněném propuštění z vězení bylo odročeno. Státní zástupkyně totiž podala námitku podjatosti soudce. Berdychův obhájce Jaroslav Ortman považuje toto jednání státního zastupitelství za účelové. Někdejší šéf zločineckého gangu Berdych si odpykává patnáctiletý trest.

 
Berdych si počká na rozhodnutí o podmíněném propuštění z vězení do března

„Já s tou námitkou nesouhlasím, postup státního zastupitelství považuji za účelový a podám námitku podjatosti u státní zástupkyně, která takto vlastně zbořila jednání,“ řekl novinářům Ortman.

Státní zástupkyně žádá výměnu soudce Kryštofa Nového, což pro Berdycha znamená další prodloužení pobytu za mřížemi. Námitku navíc podala až na poslední chvíli, soud proto jednání odročil na 11. března. Soudce Nový přitom v létě Berdychovu žádost o propuštění zamítl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„On bude další dva měsíce trpět s nervy. Jsem z toho rozladěn, nikdy jsem se s tím nesetkal, aby státní zástupce dával námitku podjatosti na soudce,“ podotkl Berdychův advokát.

Projednávání žádosti trvá už přes půl roku

Berdych si požádal o podmínečné propuštění už začátkem června loňského roku, kdy mu začala plynout třetí třetina jeho patnáctiletého trestu. Soud ale jeho žádost zamítl s tím, že jej Berdych nepřesvědčil o své nápravě. Berdych se však úspěšně odvolal a soud musí jeho žádost projednat znovu.

Odsouzený David Berdych u soudu, kde požaduje předčasné propuštění z vězení

Foto: Milan Malíček, Právo

Z jednoho z nejobávanějších gangů české historie je Berdych posledním za mřížemi, zbytek je již na svobodě nebo spáchal sebevraždu. Naposled opustil bránu věznice Berdychův komplic Tomáš Půta, kterého soud v roce 2013 podmínečně propustil poté, co si odseděl osm z deseti let, ke kterým byl odsouzen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků