Hlavní obsah
Havarované auto po nehodě Foto: Policie ČR

Auto srazilo na Písecku chodce, na místě zemřel

K tragické nehodě, při které zemřel chodec, došlo ve středu ráno v Milevsku na Písecku. Muž přecházel na okraji města silnici, a to ve směru od čerpací stanice MOL v ulici Čsl. Legií.

Havarované auto po nehodě Foto: Policie ČR
Auto srazilo na Písecku chodce, na místě zemřel

„Řidič osobního automobilu jel ve směru do města a v pravém jízdním pruhu došlo ke střetu. Chodec utrpěl zranění, kterým během převozu do nemocnice podlehl,“ uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že okolnosti nehody se prošetřují. Dechová zkouška byla negativní.

V tomto týdnu jde již o druhou dopravní nehodu, při které zemřel chodec. V pondělí 11. listopadu srazil muže u Libínského Sedla na Prachaticku řidič dodávky. Ten sám nehodu na policii ihned nahlásil.

„Řidič telefonicky oznámil policistům, že se poblíž Blažejovic střetl s chodcem. Muž šel po silnici v neosvětleném úseku ve správném směru, bohužel bez jakýchkoliv reflexních doplňků. Řidič vozidla se mu nedokázal včas vyhnout,“ uvedl Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie.

Záchranáři byli na místě během několika minut, muže se jim ale zachránit nepodařilo. Nehodu prošetřují policisté a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu. Alkohol u řidiče dodávky vyloučila dechová zkouška. Prověřovat se bude také to, zda nebyl opilý sražený muž. Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích při dopravních nehodách už šedesát tři lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků