Hlavní obsah
Havarované audi Foto: Policejní deník

Audi u Prahy vjelo do zadržovací nádrže, tři mladí lidé zemřeli

Ve Vestci u Prahy vjelo ve středu ráno osobní auto do zadržovací nádrže na dešťové srážky. V pětimístném voze jelo šest mladých lidí. Tři zemřeli, zbylí tři jsou vážně zranění.

Havarované audi Foto: Policejní deník
Audi u Prahy vjelo do zadržovací nádrže, tři mladí lidé zemřeli

„Došlo k tragické nehodě osobního vozu. V době nehody se ve voze nacházelo šest osob, z nichž tři na místě podlehly zraněním. Další tři osoby byly s těžkými zraněními převezeny do nemocnice,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Podle něj ve vozidle cestovali lidé ve věku 20 až 30 let.

Záchranáři byli k nehodě přivoláni v půl šesté ráno, uvedla mluvčí  středočeské záchranky Tereza Janečková a popsala obtížný zásah: "Záchranáři dorazili na místo chvíli před hasičským záchranným sborem, ale nemohli se dostat do zdemolovaného vozu. Přes tmavá skla nebylo do auta vidět, snažili se být alespoň v kontaktu se zraněnými uvnitř a zklidnit je."

Havarované auto ve Vestci

Foto: Policejní deník

"Po příjezdu hasičů záchranáři aktivně pomáhali při vyprošťování. Tři osoby na místě podlehly těžkým zraněním, zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt. Zbývající tři zraněné, dvě ženy a jednoho muže, záchranáři převezli sanitními vozy do nemocnic," dodala Janečková s tím, že dva pacienti byli předáni v motolské a jeden ve vinohradské nemocnici v Praze. Utrpěli vážnější zranění, většinou fraktury a u dvou pacientů měli záchranáři podezření na vážný úraz páteře.

Foto: Policejní deník

Zatím není jasné, co bylo příčinou toho, že vůz značky Audi vjel do retenční nádrže uprostřed kruhového objezdu, do níž proudí srážková voda z přívodných kanálů u silnice. Není vyloučeno, že vozidlo jelo nepřiměřenou rychlostí.

"Zda při nehodě sehrál roli alkohol, je předmětem dalších expertiz a šetření," uvedl mluvčí policie Prahy-venkov Zdeněk Chalupa a upřesnil popis místa nehody: "Uprostřed kruhového objezdu jsou dvě retenční nádrže. V jedné z nich to vozidlo skončilo." Nádrž je podle něj hluboká asi dva metry.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků