Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vondrouš Roman, ČTK

Atrapa bomby nalezená na Hlavním nádraží měla sloužit filmařům

Atrapa nástražného výbušného systému, která byla v neděli před půlnocí nalezena na pražském Hlavním nádraží v mezinárodním rychlíku, údajně sloužila pro filmařské účely. Policii to řekla 23letá žena, která ji prý ve vlaku zapomněla.

Ilustrační foto Foto: Vondrouš Roman, ČTK
Atrapa bomby nalezená na Hlavním nádraží měla sloužit filmařům

"Policie vyslechla třiadvacetiletou ženu. Podle ní byla atrapa vyrobena podle návodu z internetu a měla sloužit pro filmařské účely," sdělila policejní mluvčí Jana Rösslerová s tím, že ženě v současnosti nehrozí žádný trest. Atrapu výbušného systému vezla žena na filmový festival v Břeclavi.

Na podezřelé zavazadlo upozornili cestující vlaku jedoucího z Bělehradu v neděli půl hodiny před půlnocí. Zařízení bylo v kabele, k níž se později žena přihlásila. Tvrdila, že ji ve vlaku zapomněla, řekla mluvčí.

"Policie našla ve vlaku na toaletách dámskou kabelu, jejíž obsah připomínal nástražný výbušný systém. Pyrotechnik na místě konstatoval, že se jedná o atrapu. Později telefonovala žena, která uvedla, že ji tam zapomněla," uvedla mluvčí.

Policisté během zásahu uzavřeli příchod k nástupištím, celá akce však netrvala více než tři čtvrtě hodiny a noční provoz nebyl nijak narušen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků