Hlavní obsah
Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) Foto: Petr Hloušek, Právo

Anonym vyhrožoval primátorovi Prahy, za pár hodin byl v poutech

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi vyhrožoval muž kvůli nouzovému stavu v Praze. Policie během několika hodin zjistila jeho totožnost a zadržela ho. Hrozí mu až čtyři roky vězení.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) Foto: Petr Hloušek, Právo
Anonym vyhrožoval primátorovi Prahy, za pár hodin byl v poutech

Policisté přijali oznámení o výhružce po telefonu ve středu dopoledne a okamžitě rozjeli pátrání. Volajícímu se podle policie nelíbila opatření platná v nouzovém stavu. Co přesně muž řekl, ale policie neuvedla.

„Během krátké doby volajícího kriminalisté identifikovali a zadrželi. Muži bylo v rámci zkráceného přípravného řízení sděleno podezření ze spáchání trestného činu vydírání,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk.

Muž tak během několika dní může stanout u soudu, od kterého dostane trest. Pokud s ním nebude souhlasit, bude nařízeno standardní hlavní líčení. Ve vězení může strávit až čtyři roky.

Hřib nařízením v uplynulých dnech mimo jiné zakázal vstup do MHD, obchodů či veřejných budov bez zakrytí úst a nosu. Uzavřeny jsou budovy magistrátu na Mariánském a Kafkově náměstí a omezen je provoz ve Škodově paláci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků