Hlavní obsah
Darina Rolins u soudu Foto: Milan Malíček, Právo

Amnestie už smazala Daře Rolins podmínku za smrtelnou dopravní nehodu

Podmíněný trest za havárii, při které zemřel člověk, prominul zpěvačce Daře Rolins Obvodní soud pro Prahu 2 na základě prezidentské amnestie. Potvrdila to náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Táňa Dočekalová. Tříletý zákaz řízení a zhruba miliónové odškodné pro pozůstalé platí.

Darina Rolins u soudu Foto: Milan Malíček, Právo
Amnestie už smazala Daře Rolins podmínku za smrtelnou dopravní nehodu

Rozhodnutí o prominutí trestu zatím není pravomocné, státní zastupitelství ale s největší pravděpodobností stížnost proti verdiktu podávat nebude.

Advokátka zpěvačky Iveta Végsöová řekla, že rozhodnutí soudu zatím nemá k dispozici. Dodala ale, že zvažuje podání dovolání k Nejvyššímu soudu.

Odvolací soud v prosinci zpěvačce vyměřil za usmrcení z nedbalosti trest 18 měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku. Původní trest byl přitom ještě o osm měsíců delší.

Nehoda se stala v červenci 2010 v pražském Šáreckém údolí, kudy Rolins se svým vozem projížděla. V pravotočivé zatáčce se střetla s řidičem na skútru. Po nehodě byl při vědomí a Rolins zavolala záchranku. Muž však po třech hodinách v nemocnici zraněním podlehl.

Amnestie vyhlášená na Nový rok prezidentem Václavem Klausem se mimo jiné týká podmíněných trestů pravomocně uložených před 1. lednem, jejichž výměra nepřesahuje dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků