Hlavní obsah

Adidas made in Cheb. Celníci odhalili špičkově vybavenou továrnu na padělky

Celníci na Chebsku v úterý odhalili profesionálně zařízenou továrnu, kde tři muži vyráběli padělky textilního zboží. Ke svému nekalému podnikání užívali objekty v tržnici ve Svatém Kříži, kde celníci provedli prohlídku v rámci akce s krycím názvem Cross. Některé budovy podle nich fungovaly jako výrobní haly, jiné jako sklady.

Adidas made in Cheb. Celníci odhalili špičkově vybavenou továrnu na padělky

"Používali vysokorychlostní ramenový vyšívací stroj, zařízení k sítotiskovému, nažehlovacímu a razícímu opatřování textilu firemními logy, dále výpočetní techniku a další příslušenství,“ uvedla mluvčí západočeských celníků Jitka Blahutová.

Na místě celníci zajistili tisíce již vyrobených padělků oděvů s logy renomovaných výrobců sportovního zboží, zejména firmy Adidas. "Falešnými logy bylo označené také galanterní zboží jako kabelky, peněženky nebo tašky. Cena originálních výrobků v zajištěném množství by byla 90 miliónů korun," dodala Blahutová.

"Při akci jsme zadrželi tři muže, kteří jsou podezřelí z přečinu porušování práv k ochranné známce," uzavřela Blahutová.

Tento měsíc je to již druhá nelegální výrobna padělků, kterou celníci na Chebsku odhalili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků