Hlavní obsah
plakát Foto: Ondřej Teichmann

7,5 roku za znásilnění nevlastní dcery

Plzeňský soud ve středu uznal vinným 36letého Michaela Buryho z Kladna ze znásilnění 14leté dcery jeho družky a poslal ho na 7,5 roku za mříže. K pohlavnímu styku dívku podle obžaloby donutil v létě 2001 při stanování u Hracholuské přehrady na Plzeňsku. O 9 měsíců později se jí narodilo zdravé dítě, analýza DNA označila za otce právě Buryho.

plakát Foto: Ondřej Teichmann
7,5 roku za znásilnění nevlastní dcery

Obžalovaný svou vinu od začátku popíral. Nepřiznal se ani k tomu, že s dívkou souložil. Bránil se tím, že s matkou nezletilé a jejími třemi sourozenci žil pět let. Děti jej podle jeho slov považovaly za otce.

Soud dnes rozhodl hlavně na základě posudku z oblasti genetiky a výpovědi děvčete. "Podle znalce nejsou žádné pochybnosti, že to, co líčila, opravdu prožila. Šlo o hodnověrnou výpověď. Druhým zcela jasným usvědčujícím důkazem je také zkouška DNA, která zcela vylučuje, že by někdo další než obžalovaný mohl být otcem dítěte," uvedl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Zdeněk Minařík.

Rozsudek není pravomocný

Podle znalců obžalovaný Bury v sobě nenosí sklony k žádné deviaci. V tomto případě se u něj jednalo o náhražkové jednání. Žalovanému přitížil i fakt, že byl již vícekrát trestán, naproti tomu polehčující okolnosti soud žádné neshledal.

Rozsudek není pravomocný, protože obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků