„Přijali jsme oznámení o poškození vlakové soupravy kamením, které bylo naskládáno na kolejích, provoz na trati je přerušen,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

K nehodě došlo před půl osmou večer zhruba na úrovni ulice V Náklích. Nešlo o nějakou hromadu kamení, ale o jednotlivé kameny položené na koleje, i ty však představují pro vlak riziko.

„Kvůli kamení na trati je přerušen provoz vlaků linek S8 a S88 v úseku Praha-Braník – Praha-Modřany zastávka,“ uvedl na Twitteru dopravní podnik s tím, že provoz by mohl být obnoven zhruba za hodinu, poté, co místo zdokumentují policisté a trať se vyčistí.

Vlak v Praze zastavilo kamení na kolejích

Vlak v Praze zastavilo kamení na kolejích

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Z vlaku, který kvůli kamení musel zastavit, cestující podle reportéra Novinek odešli po kolejích směrem k nádraží Braník. Dopravní podnik cestujícím doporučil, aby po dobu omezení provozu využili jako náhradní dopravu tramvajovou linku číslo 17.

Podobný případ v těchto místech byl zaznamenán i v půlce května. Policie květnovou událost vyšetřuje jako poškození cizí věci. Na právní kvalifikaci aktuálního případu je podle Daňka zatím příliš brzy.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Vlak v Praze najel na kamení - záběry z května (Zdroj: Novinky)