„Byl podán elektronický platební rozkaz. Je to zanedbatelná částka, řádově nižší jednotky tisíc,“ řekl Právu Špergl. Podle něj to v praxi funguje následovně - doručí se rozkaz, a pokud dlužník nereaguje, soud vydá hned rozsudek, že je dotyčný povinen zaplatit částku.

Podle aplikace InfoSoud, kde se nachází informace o soudních řízeních, se věc dostala k soudu na konci září minulého roku. Jednání, na jehož konci měl zaznít rozsudek, soudkyně Yveta Hochmannová naplánovala na letošního 15. ledna, tedy na úterý. Večer předtím ale Ivan H. skončil v rukou policie a soudkyně tak v jeho nepřítomnosti rozhodla o zaplacení dluhu, jak potvrdil mluvčí Špergl.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Přepadení čerpací stanice na Mělnicku (Zdroj: Policie ČR)

Ivan H. měl podle portálu legal.pecina.cz, který slouží jako neoficiální soudní databáze a věstník, dlužit peníze společnosti Invest Capital LTD. Ukazuje se tak, že jedním z motivů přepadení benzinové pumpy mohly být finanční problémy minimálně jednoho z podezřelých.

Čtěte také:
Podezřelý z vraždy pumpařky měl udat střelce. Z loupeže dostal jen dva tisíce

O tom, že peníze hrály významnou roli v celé věci, svědčí i informace, které ve středu přineslo Právo. Podle zdroje Práva obeznámeného s případem totiž kriminalisty na stopu přivedl jeden z účastníků loupežného přepadení. Jednat by se mělo právě o výše zmíněného Ivana H., jehož policie v pondělí večer zadržela v Kralupech nad Vltavou. „Promluvil a udal střelce, protože mu prý dal z přepadení jen dva tisíce,“ sdělil zdroj. [celá zpráva]

Video

Úterní policejní prohlídka ve Vojkovicích (Zdroj: Aktu.cz)

Pro druhého podezřelého Davida Š. si policisté přišli ve stejnou dobou do řadového domku v nedalekých Vojkovicích. Tam David Š. žil posledních několik měsíců se svojí těhotnou partnerkou.

Zadržený muž David Š. v souvislosti s vraždou na benzinové stanici v Nelahozevsi

Zadržený David Š.

FOTO: Facebook

Pokud by se vina obou mužů potvrdila, oběma za vraždu hrozí trest 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.