V úvahu připadá široká škála trestů od napomenutí po snížení mzdy a odnětí hodnosti až po propuštění. Policie se přesto omezila na strohé oznámení v úřední řeči: „Ředitel Městského ředitelství policie Ostrava v rámci neveřejného řízení ve věcech služebního poměru uznal vinnými z kázeňského přestupku tři policisty a uložil jim kázeňský trest dle ustanovení § 51 odstavce 1 zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Rozhodnutí jsou pravomocná,“ sdělila Pokorná.

Na dotaz, proč není možné zveřejnit písmeno příslušného odstavce, ale pouze jeho číslo, sdělila: „Vedená kázeňská jednání jsou neveřejná.“

S vrahem se fotí fanoušci

S omilostněným nájemným vrahem Jiřím Kajínkem, který dostal kontroverzní milost prezidenta Miloše Zemana, se na jeho přednáškách fotí stovky lidí a ještě mu za to platí vstupné.

Fotografie, která zachycuje tři ozbrojené ostravské policisty s propuštěným zločincem, hrdě se usmívající, se objevila na sociálních sítích. Vznikla před budovou Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. Nadřízení policistů později tento skutek označili za politováníhodný a podali podnět k prověření jejich počínání.