Rozhodnutí soudu není pravomocné. „Podali jsme si proti němu stížnost, o které rozhodne krajský soud,“ potvrdila Právu šéfka Okresního státního zastupitelství v Plzni Antonie Zelená. Bližší podrobnosti nesdělila s odůvodněním, že případ zůstává stále ve fázi trestního řízení, které je neveřejné.

Stíhání bylo zastaveno podmíněně, při dalším provinění strážníka by bylo obnoveno.

Nehoda se stala přesně před rokem v křižovatce ulic Koperníkova a Tylova. Strážníci ve Škodě Yeti tehdy pospíchali na vlakové nádraží, kde údajně docházelo k napadání ostrahy. Do křižovatky vjeli ve stejný okamžik jako žena s vadou sluchu, která měla zelenou. Po střetu se vůz strážníků převrátil na bok a auto řidičky skončilo zdemolované stát na chodníku.

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Viníka nehody policie později obvinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a státní zástupce na něj podal obžalobu. Strážníky po nehodě veřejně kritizoval i primátor města Martin Zrzavecký a prohlásil, že udělali chybu, když jízdou se zapnutým majákem ohrozili jiného účastníka silničního provozu.

Právo dále zjistilo, že magistrát letos nabídl poškozené ženě automobil Škoda Fabia ze svého vozového parku, a to za velmi výhodných podmínek. Tomu předcházelo rozhodnutí rady města, která pro tento odprodej schválila výjimku.