Nehoda byla na tísňovou linku 112 nahlášena po 18:10. Podle předběžných informací z místa ženu srazil nejprve osobní vůz jedoucí od Jablonce na Liberec a pak i auto v opačném směru. „Ke střetu došlo na křižovatce ulic Tanvaldské a U Tělocvičny,” řekla Suchánková.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michaela Georgieva nedokázali už záchranáři ženě pomoci. „Okolnosti nehody šetří na místě kriminalisté, přivolán byl i soudní znalec z oboru dopravy,” dodala policejní mluvčí.

Během úterka je to už druhá podobná nehoda. „Ráno jsme vyjížděli na Dobiášovu ulici, kde auto srazilo školačku. Naštěstí vyvázla jen s lehčím zraněním, převezli jsme ji na libereckou traumatologii,” řekl Georgiev. V posledních dnech podle něj není den, kdy by záchranáři ke sraženému chodci nevyjížděli.

Podle Suchánkové je to hlavně kvůli deštivému počasí, které výrazně snižuje viditelnost zvláště v ranních a večerních hodinách. Na vině mohou být i sami chodci. „Je sice uzákoněna povinnost nosit na oblečení reflexní prvky mimo obec, ale chodci často nejsou vidět ani ve městě, a to ani na přechodech, které jsou osvětlené,” řekla mluvčí.

Ve vlastním zájmu by podle ní zvláště v současném počasí měli chodci doplnit oblečení o reflexní prvky, které na ně řidiče upozorní.