„Hlídka se za kradeným vozem značky Renault rozjela, ale ještě než stačila dát řidiči pokyn k zastavení, začalo vozidlo ujíždět. Na křižovatce ulic K Žižkovu a Spojovací řidič nerespektoval červenou na semaforech a ohrozil jiného řidiče. Pak pokračoval po ulici Spojovací ve směru na Prahu 8,” uvedl Daněk.

Celé pronásledování skončilo na křižovatce s ulicí Čuprova, kde řidič kradeného vozidla zezadu narazil do jiného auta. Poté se ještě pokusil z místa utéci po svých, ale po několika desítkách metrů ho policisté doběhli a za použití donucovacích prostředků zadrželi. Na policejních záběrech je vidět ještě mladá žena, která z vozu utekla spolu s řidičem. Později jej i doprovází.

V nabouraném autě byly děti

Pachatel auto odcizil v Praze 10 pár dnů před incidentem. Navíc měl zákaz řízení, který mu nařídil soud na 108 měsíců až do roku 2030.

Muž je nyní stíhán za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázaní. V případě odsouzení mu za tyto trestné činy hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Navíc ho policie podrobí výslechu, jakým způsobem přišel ke kradenému vozidlu.

„Ve vozidle, do kterého muž naboural, cestovaly mimo jiné i dvě děti. Ty musely být převezeny do nemocnice na preventivní prohlídku,” dodal mluvčí.