„Policistům se podařilo zjistit totožnost muže, který podomácku vyrobenou fotopast do kabinky nainstaloval. Jedná se o osmadvacetiletého muže ze Zlínska, který se policistům k umístění fotopasti přiznal,“ řekla v pondělí mluvčí zlínské policie Lenka Javorková.

„Ve výpovědi uvedl, že v sobotu, asi hodinu před oznámením o nalezení podezřelého předmětu, umístil do zkušební kabinky fotopast, aby si tam natočil hrátky se svou manželkou. Ta měla do obchodního centra dorazit za ním. Ovšem manželka nakonec přijít nemohla a osmadvacetiletý muž fotopast z kabinky zapomněl odnést,“ popsala děj Lenka Javorková.

Pyrotechnik zjistil, že krabička je fotopast.

Pyrotechnik zjistil, že krabička je fotopast.

FOTO: Policie ČR

Když se muž prý chtěl pro krabičku vrátit, byla už na místě policie, hasiči a záchranná služba. Muž zpanikařil a z místa odešel.

Podle policie se muž nedopustil nějakého protiprávního jednání, ovšem práce policistů nadále pokračuje. „Prověřujeme pravdivost výpovědi osmadvacetiletého muže a rovněž prošetřujeme další okolnosti tohoto případu. Ve fotopasti nebyl uložen žádný záznam ani fotografie, ale bude podrobena dalšímu odbornému zkoumání,“ řekla mluvčí.

Ať už byla motivace muže jakákoli, jisté je, že se mu akce prodraží. Náklady spojené se zásahem policistů, hasičů a záchranné služby mu nikdo neodpustí. Ušlé tržby si spočítá i obchodní řetězec a přilehlé obchody.