Nehoda se stala ve středu v odpoledních hodinách. Renault srazil dívku, která čekala na autobus na zastávce.

„Řidič osobního vozidla se s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení vozidla. Po spatření před ním zastavujícího vozidla najel z důvodu vyhnutí se srážce prudce vpravo mimo komunikaci na zastávku, kde srazil stojící dívku,“ popsal událost mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Namísto toho, aby zastavil a postaral se o zraněnou, řidič s poškozeným autem ujel. Přivolaní záchranáři školačku ošetřili a vzhledem k jejímu vážnému stavu přivolali k přepravě vrtulník.

Policisté auto vyprátrali

Policisté auto vypátrali.

FOTO: Policie ČR

Policisté se mezitím pustili do pátrání po řidiči. Auto našli o tři hodiny později v obci Svatobořice-Mistřín. Jeho čtyřicetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol, při které přístroj ukázal 1,6 promile alkoholu.

„Řidič však vypověděl, že požil alkoholické nápoje až po nehodě. Policisté jej dopravili do nemocnice k odběrům krve, které by jeho tvrzení měly potvrdit nebo vyvrátit,“ uvedl mluvčí.

I tak ale bude mít muž nemalé problémy, protože policisté už případ prověřují v trestním řízení jako podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a z přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.