Nynější usnesení o přerušení výkonu trestu však nijak nepředjímá konečné rozhodnutí, zdůraznil mluvčí NS Petr Tomíček.

"Nevěřil jsem tomu, že mě pustí. Ve věznici jsem pořád myslel na rodinu," řekl Nečesaný po propuštění z plzeňské věznice Bory. S rodinou a dalšími blízkými chce nyní strávit vánoční svátky. Pobyt ve věznici označil za těžký, ale dodal, že tam poznal lidi, kteří mu pomohli. V budoucnu plánuje studovat vysokou školu. Nečesaného, který působil velmi pozitivně, si pět minut po jeho propuštění vyzvedla manželka, která pro něj přijela v automobilu s tchánem.

NS už jednou zasáhl

NS v minulosti už jednou rozsudek nad Nečesaným zrušil kvůli pochybnostem o důkazech. Odvolací Vrchní soud v Praze ale vynesl znovu stejný verdikt.

Lukáš Nečesaný opustil věznici

Lukáš Nečesaný opustil věznici

FOTO: Miroslav Chaloupka, ČTK

Podle obhajoby se nepodařilo rozptýlit pochybnosti o vině Nečesaného.

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a z peněženky jí ukradl 10 000 korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Život jí zachránili lékaři, po útoku trpěla výpadkem paměti. Nečesaný přiznává, že v kadeřnictví byl - prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel. Tvrdí, že ženu musel napadnout někdo jiný až po jeho odchodu.

Podle soudců mladíka usvědčují například pachové stopy, které se našly na kabelce napadené ženy nebo na vypínači. Motiv činu byl podle verdiktu majetkový, Nečesaný měl dluhy.