„Slečna se vracela domů z noční směny a šla pěšky směrem od centra po ulici Křenové. Měla v uších sluchátka a poslouchala hudbu. Před mostem přes řeku Svitavu ji náhle zezadu za krk uchopil neznámý muž, zakryl jí ústa a zatáhl k železničnímu objektu. Muž dívce řekl, že se jí nic nestane, když mu provede orální sex. Mladé ženě se podařilo zakřičet o pomoc a po chvíli se muži vysmekla,“ popsala situaci policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Místo činu v Brně

Místo činu v Brně

FOTO: Policie ČR

Na pomoc dívce přispěchali tři muži. Dva se hned pustili do pronásledování prchajícího násilníka a jeden zůstal s dívkou, kterou pak doprovodil domů. Útočníkovi se bohužel podařilo utéct. Přepadená dívka se na policii obrátila až následující den.

„Pachatelem měl být muž bílé pleti ve věku do 25 let, hovořící česky bez přízvuku, hubené postavy. Na sobě měl černou bundu s kapucí na hlavě a kalhoty tmavé barvy,“ dodala Cejnková.

Kriminalisté nyní žádají trojici mladíků, kteří přepadené pomohli, aby se neprodleně přihlásili na policii na telefonním čísle 974 625 824 a poskytli svědectví.