Policie informaci deníku nepotvrdila. „Jednotlivé vyšetřovací kroky nekomentujeme,“ řekla Novinkám mluvčí policie Andrea Zoulová.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Útočnice pobodala zákaznici 21. července v Tesku mezi regály poté, co vzala z jednoho z nich nůž. Podle svědků se ženy přetahovaly o kabelku, policie později uvedla, že si oběť vyhlédla náhodou.

Postupem let se měnil vzhled vražedkyně i jméno, které už letos na sociální síti používala v neurčitém rodu, jak tomu bývá u transsexuálů.

Postupem let se měnil vzhled vražedkyně i jméno, které už letos na sociální síti používala v neurčitém rodu, jak tomu bývá u transsexuálů.

FOTO: Facebook

Pachatelka po činu neutíkala a počkala na policii. Jak informovaly Novinky krátce po zveřejnění případu, žena ten den odešla z bohnické psychiatrické léčebny. To později potvrdil i ředitel Martin Hollý. Lékaři řekli, že byla stabilizovaná a neměli jinou možnost než ji propustit.

Později se však ukázalo, že Michaela S. zaútočila na jinou ženu již 5. července v kavárně. Škrtila ji, ale nijak nezranila. Odbor vnitřní kontroly nyní vyšetřuje policisty, kteří tam tehdy zasahovali.

Podle neověřených informací měli policisté s agresivní ženou namířeno na psychiatrii, ovšem v půli cesty hlídku operační důstojník zastavil. Doporučil jim vrátit se na místo útoku a přivolat záchranku.

Postup lékařů psychiatrické léčebny posuzuje ministerstvo zdravotnictví i samotné vedení léčebny.