„Počet těchto případů roste. Situace začíná gradovat,“ potvrdila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Portál slevyzhor.cz už policie zablokovala. „Slevový portál slevyzhor.cz byl zablokován pro důvodné podezření z podvodného jednání. Pokud jste zakoupili vouchery, obraťte se na nejbližší oddělení Policie ČR,“ vyzvali policisté.

Aktuální podoba stránky slevyzhor.cz

Aktuální podoba stránky slevyzhor.cz

FOTO: slevyzhor.cz

Provozovatel portálu slevyzhor.cz společnost Catty a firma Montana Joy sídlí na stejné pražské adrese. Obě společnosti s ručením omezeným navenek zastupuje 84letá Paulína Chudobová. Společnosti však podle zjištění Práva de facto ovládá syn Chudobové Petr.

Naběhli jsme si jako starý blbci. zákazníci před hotelem

Nabízené ceny nepokrývaly ani minimální pobytové náklady. „Nestačilo by to ani na vyspání, natož polopenzi. Bohužel lidé jsou naučení na různé supermarketové akce a chtěli by slevy snad na všechno. Nedochází jim, že hoteliéři by museli vařit z laciných, a tedy nejhorších surovin, z čehož by jim potom bylo akorát zle. O ostatních službách ani nemluvě,“ řekli Právu oslovení krkonošští podnikatelé.

Platby za pobyty vybrané dlouho dopředu přestaly pokrývat dluhy a firmou Montana Joy pronajaté hotely zkrachovaly. „Jenom hotel, který jsem za Chudoby obsazoval, měl díky slevám z hor vyprodáno ještě půldruhého roku dopředu. Podobně na tom prý byly všechny hotely pronajaté společností Montana Joy. Jde o kolosální podvod s tisícovkami poškozených. Chudoba, pokud vím, na sebe vyhlásil bankrot,“ řekl Právu bývalý Chudobův spolupracovník, který si nepřál být jmenován.

„Lidem bych chtěl říci, nereagujte na podobně podezřelé slevy, a když už, neplaťte dopředu, ale až na hotelové recepci,“ vzkázal do celé věci podrobně zasvěcený muž.

Kauza propukla v Máji

Kauza propukla začátkem letošního srpna v hotelu Máj v Peci pod Sněžkou a řetězově pokračuje údajně na všech šestnácti hotelech provozovaných společností Montana Joy. Parkoviště před Májem je každodenním svědkem bezradnosti zaskočených klientů. Turisty natěšené na horský pobyt zaplacený dlouho dopředu čekají zaplombované dveře. Hotel podle zjištění Práva dluží nemalé peníze za energie. Máj pro neinformované klienty představuje ledovou sprchu.

Turisté stojí před hotelem Máj s bezcenným voucherem v rukou.

Turisté stojí před hotelem Máj s bezcenným voucherem v rukou.

FOTO: Vladislav Prouza, Právo

„Zpočátku mne potěšilo, že mají prázdné parkoviště a mile se tvářila i cedule Vítáme Vás. Po více než třísetkilometrové jízdě jsem se těšil na pivo a postel. Pak následoval šok. Vůbec nás nenapadlo, že se něco takového může stát,“ hořekovali před Májem 74letý Ludvík Choleví a 69letá Milada Jacošková z Ostravy.

Dvojice důchodců zaplatila letos v únoru za skoro třídenní horský pobyt osmnáct set korun. „Vůbec nevíme, co budeme dělat. Asi to obrátíme zpátky do Ostravy. Překvapilo nás to, zvlášť když jsme tady v minulosti byli třikrát a všechno fungovalo,“ řekli Právu Ostravané.

Manželé Ciglerovi z Prahy dostali horský pobyt od syna pod vánoční stromek. Dvojice dorazila do Pece pod Sněžkou večerním autobusem. „Nejde o legraci?,“ ptali se před pustým hotelem Ostravanů. „To jsou hajzlové. Naběhli jsme si jako starý blbci. Nezbývá než doufat, že ten autobus jede zpět do Prahy,“ spěchali od Máje obtěžkáni taškami.

Firma v exekuci

Firma Montana Joy provozovala hotely mj. v Harrachově, kde ji předloni vyloučili ze Sdružení cestovního ruchu. „Důvodem byly poskytované služby, jež poškozovaly pověst Harrachova,“ sdělil Právu šéf harrachovského Sdružení Vítězslav Poledno.

Pec pod Sněžkou šla cestou exekuce. „Doposud nám dluží desítky tisíc korun na poplatcích. Dluh vymáháme exekučně,“ uvedl pro Právo tajemník pecké radnice Michal Berger.

Ruce pryč dal před časem od Montana Joy i portál slevomat.cz. „Všechny partnery dlouhodobě prověřujeme. Pokud se vyskytnou potíže, ihned se snažíme reagovat a zákazníkům nabídnout kompenzaci. S nespolehlivými partnery spolupráce definitivně končí. Tak jako tomu bylo se společností Montana Joy,“ potvrdil Právu mluvčí slevomatu.cz Tomáš Holý.