Tragická událost se stala loni v květnu na Písecku. Ženu tehdy našli na odlehlém místě, měla na sobě rozřezané oblečení a skončila s hlavou v tůňce.

Obhajoba v závěrečné řeči uvedla, že dokazování nepotvrdilo, že by Sebera skutečně svou matku zabil. Znalecký posudek policistů z odboru kriminalistické techniky a expertiz, který podle obžaloby potvrzuje Seberovu vinu, označila za chatrný podklad.

Sebera tvrdí, že na místě nikdy nebyl. "Ale to popírají pachové stopy z místa činu, které potvrdily jeho přítomnost," uvedl státní zástupce Petr Žižka. Obhajoba argumentovala rovněž tím, že Sebera se k tůňce šel podívat při pátrání po ženě, jehož se účastnil. V momentě, kdy lidé tělo objevili, se na místě shromáždilo několik osob.

Obžaloba uvedla, že kromě pachových stop hovoří v neprospěch Sebery i biologické stopy, které se vyskytly na spodním prádle zavražděné. Tento důkaz ovšem zpochybnil soudní znalec v oblasti molekulární biologie a DNA Daniel Vaněk. Podle něj není nic mimořádného, pokud se biologické stopy objeví na prádle osoby, s níž Sebera žil ve společné domácnosti.

Nálezu mrtvé předcházelo několikahodinové pátrání, do něhož se vedle policie zapojili i hasiči. Rodina začala ženu hledat poté, co se nezvykle dlouho nevracela z ranní procházky se psy.