„Dobra vecer. Hledam na seriozni vztahu. Milovat vareni a fitnes. Budu stastny, kdyby bys mohl odepsat. Ruslanka,“ uváděl inzerát, který přišel muži mailem.

Ruslanka se představila jako 29letá pediatrička z Nižného Novgorodu. Krásu nešťastné Rusky potvrzovala kolekce fotografií. Ruska slibovala nezištnou lásku s příslibem udělat zachránce šťastným.

„Postupně podlehl představě, že žena potřebuje pomoc a on jí tuto pomoc poskytne. Když přišel mail, že už si Ruslana zajišťuje potřebné dokumenty k cestě do České republiky, včetně víza, ale že má malý plat a nemůže si dovolit zaplatit letenku, bylo už jen krok k tomu, aby jí začal posílat peníze,“ popsala průběh internetového vztahu policejní mluvčí Ivana Ježková.

Poslal téměř 100 tisíc 

Muž, než začal tušit nějakou nekalost, postupně poslal na účet vedený v Moskvě téměř sto tisíc korun. „Když odmítl poslat další peníze, žena se odmlčela. Když nakonec ani nepřiletěla, pochopil, že se stal obětí podvodu. Věc posléze oznámil trutnovským policistům,“ doplnila Ježková.

Kriminalistům se prostřednictvím právní pomoci podařilo identifikovat skutečného majitele moskevského bankovního účtu.

Interpol zároveň ověřil místa bydliště uvedené v mailech Ruslanou Balikinou, jež se seniorovi po internetu nabízela. Kriminalisté pátrají také po skutečné totožnosti ženy na fotografiích.