„Řidič na výzvu k zastavení nereagoval, naopak sešlápl plynový pedál a začal ujíždět směrem k letišti. Místy se řítil rychlostí i 150 kilometrů za hodinu. Nerespektoval přednost v jízdě, předjížděl na plné čáře a ohrožoval tak nejenom celou posádku vozidla, ale i ostatní řidiče,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Šílená jízda až na hradecké letiště

Šílená jízda až na hradecké letiště

FOTO: Policie ČR

Dvaadvacetiletý řidič zamířil přímo do areálu letiště, neboť se domníval, že se tu snadno ztratí v davu lidí. V místním Festival parku totiž právě probíhala hudební akce.

Policistům chtěl i utéct

„Návštěvníci byli nuceni před rychle jedoucím autem uskakovat a bylo velké štěstí, že vozidlo nikoho nesrazilo. Když řidič pochopil, že policistům neujede, zastavil, vyskočil z auta a začal utíkat. Policisté ho ale za krátkou chvíli dohnali, svedli ho za použití donucovacích prostředků na zem a nasadili mu služební pouta,“ pokračovala Ježková.

Provedená dechová zkouška u řidiče prokázala hladinu téměř jednoho promile alkoholu. „I z výpovědí obou dvacetiletých spolujezdců bylo zřejmé, že řidič byl velkým nebezpečím pro všechny ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala mluvčí.

Auto mladíkům půjčil otec jednoho ze spolujezdců. Jeho řidič se nyní bude u správního orgánu zpovídat z řízení pod vlivem alkoholu a hrozí mu pokuta ve výši 2,5 až 20 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na jeden rok.