„Policisté v Nové Pace začali pátrat po pachateli, který v noci na sobotu 13. června vnikl v Lázních Bělohradě do osobního vozidla Peugeot 306 Combi, zaparkovaného na dvoře jednoho z domů, a rozlil v něm chlévskou mrvu,“ potvrdila policejní mluvčí Hana Klečalová.

Znečištěný interiér automobilu

Znečištěný interiér automobilu.

FOTO: Policie ČR

Po měsíci pátrání se ukázalo, že vůz poškodili nyní již obvinění tři mladíci. „Poté, co je napadlo, že se pomstí tím, že mu provoní auto, nasedli do vozidla Ford Mondeo, které řídila jejich kamarádka, a odjeli na pole k jímce plné chlévské mrvy,“ pokračovala mluvčí s tím, že ještě předtím se zastavili na sídlišti, kde si od kontejneru vzali staré kýble. Ty následně naplnili výkaly hospodářských zvířat.

„Aby kamarádovo vozidlo nezašpinili, drželi během jízdy naplněné kýble z okének ven. Takto dojeli až do Zámecké ulice, kde vystoupili a odešli k peugeotu. Otevřeli jeho páté nezajištěné dveře a obsah kýblů vylili na sedadla, palubní desku a podlahu. Poté z místa utekli,“ doplnila Klečalová.

Znečištěný interiér automobilu, škoda činí 16 tisíc korun.

Znečištěný interiér automobilu, škoda činí 16 tisíc korun.

FOTO: Policie ČR

I když se to mladíkům zdálo na začátku jako výborný nápad, nakonec všeho litovali a k činu se doznali. Za poškození cizí věci jim hrozí až rok za mřížemi.