Kriminalisté se případem zabývají od 2. února, v úterý o něm informovala mluvčí policie Jana Rösslerová.

„Majitel zaparkoval svůj vůz v hodnotě 650 tisíc korun v garážích nákupního centra, a když se pak k autu vrátila jeho přítelkyně, zjistila, že nelze standardně otevřít dálkovým ovládáním, ale pouze manuálně. Jeep navíc nešel nastartovat a měl otevřenou kapotu,“ uvedla mluvčí.

„Přivolaní detektivové na místo povolali i psovoda se speciálně vycvičeným psem a pyrotechnika, s podezřením na uložení nástražného výbušného systému. Toto podezření se ale nakonec nepotvrdilo. Policisté však zjistili, že auto má odpojenou baterii, přestřižené kabely a další zásahy,“ konstatovala Rösslerová.

Hledaný muž auto dokonale prohlédl

Hledaný muž auto dokonale prohlédl

FOTO: Policie ČR

Kriminalisté tudíž konstatovali, že se auto někdo pokusil ukrást. To jim potvrdily i kamerové záznamy, na kterých je neznámý muž, jenž kolem osmé hodiny večer detailně bez povšimnutí okolí prošmejdil celé auto včetně podvozku. Dovnitř se mu však nepodařilo dostat.

Podezřelému je kolem čtyřiceti let, je menší postavy a kuřák. Vlasy má krátké tmavé a značně prořídlé. Byl oblečený do tmavé bundy, světle modrých džínů, na hlavě měl černou kšiltovou čepici a nosí dioptrické brýle. S sebou měl tmavý batoh s nejrůznějším nářadím.

Policie žádá občany, kteří by zloděje poznali, aby informace předali na lince 158. Vzhledem ke způsobené škodě, hrozí muži až osm let ve vězení.