Ve stížnosti Borč poukazoval například na to, že verdikt stojí hlavně na Švejdových výpovědích, údajně nevěrohodných a přeceňovaných. Důkazy, které svědčí ve prospěch Borče, prý justice naopak přehlížela. Podle ústavních soudců je stížnost zjevně neopodstatněná.

"ÚS v rozhodnutí trestních soudů nenašel pochybení, která by svědčila o zásahu do ústavně zaručených práv stěžovatele," stojí v usnesení.

Vražda se stala v prosinci 2011. Zaměstnanec bezpečnostní agentury Borč, kterému tehdy bylo necelých 50 let, a jeho dvacetiletý partner Švejda popíjeli u Borče v bytě. Spolu s nimi tam byl i pětapadesátiletý bezdomovec, který v bytě přechodně pobýval.

Pohádali se, Borč údajně muže napadl a Švejda se k útoku přidal. Dvojice svou oběť podle obžaloby mlátila téměř dvě hodiny do trupu a do hlavy, Borč na bezdomovce opakovaně dupl, pobodal ho v obličeji, kuchyňským nožem a kombinovanými kleštěmi mu od hlavy oddělil pravé ucho.

Napadený utrpěl zlomeniny žeber a hrudní kosti, krvácení do mozku a další zranění. Jeho bezvládné tělo zabalili pachatelé do prostěradla, naložili na kárku a ukryli v potoce, kde je zamaskovali větvemi a rákosím. Oba údajní útočníci pak na sebe u soudů navzájem svalovali vinu. Borč tvrdil, že vrahem je Švejda.