Hlavní obsah

Policie zatkla politika Stoklasu ve chvíli, kdy chtěl nastoupit do vězení

Právo, Aleš Honus
Ostrava
Aktualizováno

Bývalého radního Moravskoslezského kraje Jana Stoklasu (ex ČSSD), po němž bylo od čtvrtka vyhlášeno pátrání kvůli vyhýbání se nástupu do vězení, zatkla v pátek ráno policie. Stoklasa byl zadržen před ostravskou vazební věznicí ve chvíli, kdy se chystal přihlásit k nástupu do výkonu trestu.

Foto: Aleš Honus, Právo

Jan Stoklasa

Článek

„V okamžiku, kdy chtěl Honza nastoupit do vězení, k němu přišli dva policisté v civilu a odvezli ho na služebnu,“ řekl Právu Stoklasův kamarád, který byl zatčení přítomen.

„Protože jde o hledanou osobu, bylo povinností policistů ho zadržet,“ informovala Právo mluvčí policie Gabriela Holčáková s tím, že policistům nepřísluší hodnotit, co hledaná osoba tvrdí, že hodlá udělat.

Jana Stoklasu nejprve Krajský soud v Ostravě odsoudil k sedmiletému trestu, Vrchní soud v Olomouci mu v odvolacím řízení loni trest snížil na čtyři roky. V listopadu Stoklasa požádal soud o odklad nástupu do výkonu trestu, protože byl hospitalizován v psychiatrické léčebně. Soud mu vyhověl, ale odklad byl platný pouze do 31. ledna.

Expolitik mezitím požádal o další odklad, soud mu však už nevyšel vstříc. Od počátku února si Stoklasa nepřebíral soudní obsílky, soudkyně na něj proto nyní vydala zatykač.

Stoklasa hned poté o sobě dal vědět a novinářům řekl, že je k nástupu do vězení připraven. Podle svých slov nechápe, proč po něm policie pátrala. Zásilku o tom, že mu není povolen další odklad trestu, si prý na poště vyzvedl teprve ve čtvrtek. Stoklasa zároveň ve stejný den slíbil, že v pátek do věznice nastoupí. Před jejími branami ho nakonec policie zadržela.

Související témata:

Související články

Výběr článků

Načítám