"Anička měla kulatější obličej. Samozřejmě mladistvější pleť. Neměla tak ostré rysy," řekla ve středu v České televizi Rezová. I Škrlová ovšem na fotografii tuto charakteristiku splňuje.

Rezová přesto trvá na tom, že nejde o stejnou osobu. Dívka, kterou viděla na konci března u jednání, se také nepodobá osobě na společném snímku s Klárou Mauerovou zveřejňovaném v médiích.

"To děvče opravdu vypadalo úplně jinak. U jednání o stanovení identity a určení poručníka bylo prostě jiné dítě. Je to zřejmé už na první pohled. Navíc jsem s dívkou hovořila. Trvalo sice chvíli, než se podařilo navázat s ní kontakt, ale pak se rozmluvila," řekla Právu soudkyně.

"Hlavně mne zajímalo, zda nezná kromě Kláry Mauerové, která s ní přišla, žádného jiného dospělého, s nímž by byla v minulosti v kontaktu. Ona o jiných lidech nevěděla, vzpomněla jen jednu babičku, se kterou kdysi bydlela, ale ne v Brně. Nedokázala ovšem říci, kde to bylo. Záměnu děvčete za třicetiletou ženu mohu vyloučit," dodala.

Na adresu kritiků, kteří jí vyčítají příliš rychlý postup, soudkyně řekla: "Rychlost rozhodování byla dána výhradně zájmem dítěte. Šlo o to, aby právně existovalo a aby mělo poručníka," uvedla Rezová.

Policie o možné záměně mlčí

Policie možnou záměnu Škrlové za "Annu" zatím nepotvrdila ani nevyvrátila. Prověřuje ji. Na internetu, kde ministerstvo vnitra zveřejňuje fotografie hledaných osob, je u jména Anna Mauerová, stále výřez z takzvané vodácké fotografie, kde "Anička" stojí vedle Kláry Mauerové.

Na ní je ovšem podle Kateřiny Mauerové ve skutečnosti právě Škrlová. Po zveřejnění jejího životopisu vyšlo najevo, že jí není 34 let, jak se dosud obecně udávalo, ale o dva roky méně.