Hlavní obsah
Letiště Václava Havla Praha (ilustrační foto) Foto: Letiště Praha

Přílety z Itálie začíná pražské letiště směrovat do speciálních bran

Letiště Praha od úterka vyhradilo speciální brány pro přílety z Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký nárůst počtu nakažených novým koronavirem. Platí v nich zvýšená hygienická opatření a cílený screening, kdy si má personál všímat cestujících s příznaky respiračního onemocnění a odkazovat je na lékařskou službu. Letiště o tom informovalo na Twitteru.

Letiště Václava Havla Praha (ilustrační foto) Foto: Letiště Praha
Přílety z Itálie začíná pražské letiště směrovat do speciálních bran

Opatření platí od noci na úterý. První letadlo z Itálie má do Prahy přiletět v úterý v 11.00 z Říma, následovat bude dalších sedm letů především z Milána.

Letiště Praha je v souvislosti s šířením nákazy podle pondělních informací mluvčího Romana Pacvoně v úzkém kontaktu se zdravotnickými a hygienickými úřady a postupuje podle jejich pokynů.

Pro brány, které jsou využívány pro přílety z Itálie, jsou už od víkendu nastaveny přísnější hygienické postupy, prostory se například častěji dezinfikují.

Itálie patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím, loni bylo podle statistik Letiště Praha na těchto linkách v Praze odbaveno více než 1,46 milionu cestujících. Itálie tak byla druhou nejvytíženější zemí po Velké Británii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků