Hlavní obsah
Děti a trampolína Foto: www.hawaj.cz

Zaskákejte si, pro radost i pro zdraví! Trampolíny jsou hitem současnosti

Skákání na trampolíně je efektivní pohybovou aktivitou. Rovnoměrně zatěžuje všechny svalové partie, podporuje fyzickou kondici, zpevňuje postavu a také napomáhá hubnutí.

Děti a trampolína Foto: www.hawaj.cz
Zaskákejte si, pro radost i pro zdraví! Trampolíny jsou hitem současnosti

V dnešní době máme k dispozici množství způsobů a prostředků zábavy, relaxace i sportu. Také trampolíny jsou nám mnohem dostupnější, než si můžeme pamatovat z dob minulých. Zatímco dříve byly trampolíny určené jen omezenému okruhu sportovců či akrobatů, v současnosti si skákání na trampolíně může dopřát takřka každý.

Trampolíny si jako zábavnou atrakci užívají zejména děti. Také dospělým však skákání přináší zábavu. Znamená také zdravé cvičení, sportovní aktivitu, způsob utužování kondice, prostředek hubnutí či aktivní relax.

Děti dovádí na trampolíně

Foto: www.hawaj.cz

Stav beztíže i volný pád

Skákání na trampolíně je efektivní pohybovou aktivitou. Rovnoměrně zatěžuje všechny svalové partie, podporuje fyzickou kondici, zpevňuje postavu a také napomáhá hubnutí.

Skákání aktivně ovlivňuje každou buňku lidského těla. Při výskoku se v nejvyšší poloze tělo na okamžik dostává do stavu beztíže, aby se následně dostavil volný pád. Dochází tak ke stimulaci krevního oběhu a vyššímu prokrvování tkání. Zlepšuje se okysličení buněk, je tak podporována jejich správná funkce.

Děti a trampolína

Foto: www.hawaj.cz

TIP na nákup trampolín – HAWAJ.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků