Hlavní obsah
NX závitník Foto: Narex

NAREX Ždánice představuje na strojírenském veletrhu v Brně a na světové výstavě v Milánu řadu vysoce výkonných závitníků NX PRECISION TAPS. Středem pozornosti tak budou světově unikátní výrobky, které společnost NAREX Ždánice vyvíjela řadu let.

NX závitník Foto: Narex
Tuzemští výrobci bodují

Jedná se o závitníky s univerzálním použitím vyrobené z práškové oceli určené pro průchozí i slepé otvory použitelné v automatových ocelích, nerezavějících a žáruvzdorných ocelích, šedých i temperovaných litinách, ale také ve slitinách hliníku.

4050nx

Foto: Narex

Výrobky jsou unikátní právě značnou flexibilitou využití pro širokou škálu různorodých materiálů. Odborníci přisuzují tyto vlastnosti především optimalizované geometrii, materiálu, ze kterého jsou závitníky vyrobeny, specifickému tvaru drážky a konstantnímu úhlu čela po celé délce nástroje. Výsledkem je záruka vysoké výkonnosti a současně s tím i výborného odvádění třísek.

4090nx

Foto: Narex

Tyto závitníky navíc NAREX Ždánice doplňuje dalšími novinkami v řadě NX PRECISION TAPS – vysoce výkonnými závitníky pro konstrukční ocele a vysoce výkonnými závitníky pro nerezavějící ocele.

CL_3720nxikzn

Foto: Narex

Výrobky s podobnými vlastnostmi ze západoevropské produkce jsou řádově o desítky procent dražší, přičemž asijská konkurence se parametrům českého výrobku ani zdaleka nemůže přiblížit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků