Hlavní obsah
Klasické studium, nebo online kurzy?

Trendy ve vzdělávání: Vysokoškolské studium na míru

Současné vysoce konkurenční prostředí klade velké nároky na všestrannou kvalifikaci a zároveň odbornost zaměstnanců. Firmy také mají více nástrojů, jak si vybrat mezi uchazeči o zaměstnání vždy jen ty nejlepší, kteří zcela vyhovují potřebám zaměstnavatele.

Klasické studium, nebo online kurzy?
Trendy ve vzdělávání: Vysokoškolské studium na míru

Pryč jsou doby, kdy člověk celý život čerpal ze znalostí získaných vysokoškolským studiem. Zaměstnavatelé velmi zvažují, který zaměstnanec je pro ně přínosem, a kdo je lehce nahraditelný. Při výběru nerozhoduje pouze titul z vysoké školy. Vzdělávání se je základem pro další osobnostní růst a rozvoj, rozšiřuje obzory a nabízí lepší uplatnění na trhu práce.

ilustrační foto VŠEM.

Možností, jak se průběžně vzdělávat ve svém oboru, je v dnešní době mnoho, od klasického studia na vysoké škole až po profesní kurzy, které mohou být realizovány také online. Například Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM) připravila nabídku profesních kurzů, které lze absolvovat jak fyzicky, tak elektronicky (tzv. MOOC).

V mnoha oborech není v dnešní době až tak důležité, jestli máte titul z vysoké školy. Trendem je studium na míru, kdy si sami vybíráte kurzy podle svých specifických potřeb,“ říká Lucie Vnoučková, prorektorka pro pedagogiku a výzkum, lektorka VŠEM a dodává: „Pokud absolvujete na VŠEM profesní kurz, ať už prezenční nebo MOOC a ukončíte ho odpovídajícím výstupem, můžou vám být započítány kredity v případném studiu na VŠEM.“  Můžete se tak vzdělávat v nejrůznějších oblastech, od ekonomiky, přes komunikaci a média, psychologii, až po management lidských zdrojů, mezinárodní obchod nebo veřejnou správu.

________________________________________________________________________

Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM) se stala součástí českého vysokého školství na základě státního souhlasu uděleného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v říjnu roku 2001. Svým studentům nabízí bakalářské (Bc.) a magisterské (Ing./MBA) studijní programy ve studijních oborech Podniková ekonomika, Komunikace a lidské zdroje, Marketing, Management firem. VŠEM dále poskytuje programy celoživotního vzdělávání, i specializované profesní kurzy, MOOC a profesní vzdělávání. Kromě české akreditace MŠMT VŠEM získala navíc akreditaci Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků