Hlavní obsah
Taky máte na jaře cukání koupit auto?

Taky máte na jaře cukání koupit auto?

Každé jaro začnou řidiče svrbět ruce na volantu. Tátové u večeře naznačují, že děti zase povyrostly a už by to asi fakt chtělo silnější motor, cestující povlávající v MHD po zimě zase zatouží po vlastní dopravě, kde se nejezdí na stojáka. Jaro je sezóna aut.

Taky máte na jaře cukání koupit auto?
Taky máte na jaře cukání koupit auto?

Letos se dá navíc chuť vyměnit auto za lepší, nebo se mezi řidiče konečně zařadit, vcelku snadno chápat. Spoustu lidí motivovala mírná zima, jiné zase loňský rok, kdy si auto pořídil mimořádný počet lidí, a všechny dohromady nové možnosti financování.

Prodeje aut vytrvale rostou

Do roku 2016 má automobilový průmysl pěkně našlápnuto. Už minulý rok byl rekordní. Jen nových osobních aut se loni v ČR prodalo 230 857, což je o 20 % víc než za rok 2014. Letos v lednu přesto křivka dál stoupala. Během ledna přibylo 17 500 registrací osobáků, což je oproti lednu 2015 meziročně zase víc než 11% nárůst.

Díky dovozům stoupají i ojetá auta

Loňský rok byl mimořádný, i pokud jde o trh s ojetými auty, který je zhruba 4x větší než prodeje nových vozů. Roste i počet aut dovezených z ciziny. Za minulý rok jich bylo přes 150 000, což je zase téměř o 20 % více než v roce 2014. Aut se prostě v Česku prodává stále víc a letos to bude ještě výraznější. Tak co, nezačaly vás taky svrbět ruce?

Nejvýhodnější půjčky v historii

Rekordy netrhají jen prodeje, řeč byla o nových možnostech financování. Na trh vstoupil americký model půjček od lidí na bázi sdílené ekonomiky, který se během posledních pár let prudce rozvíjí v desítkách zemí. A protože zrovna v ČR jsou bankovní půjčky páté nejdražší v Evropě a třeba 2x dražší než v sousedním Německu, mají hodně co nabídnout.

Zonky.cz nekrmí drahý bankovní aparát, takže má nejvýhodnější úroky na trhu: od 3,99 %. Podstatný je ale hlavně systém půjčování. Soukromé investory zajímá kromě schopnosti splácet zejména příběh žadatele. Odpadá dlouhé papírování a dokazování, všechno se řeší online nebo telefonicky. Běžně si půjčují i OSVČ, maminky na mateřské a další žadatelé, kteří mají v bance z principu smůlu. Půjčka od lidí má nejvýhodnější nastavení, neskrývá žádné poplatky ani povinnou koupi pojištění apod. A můžete ji kdykoli splatit předčasně.

Modelový příklad a pár vybraných způsobů financování

Škoda Fabia, nová
Výše půjčky 250 000 Kč

mBANK
Půjčka 250 000 Kč
60 měsíců
RPSN: 10,36 %
Úrok: 9,9 %
Měsíčně: 5 299 Kč
Celkem: 317 940 Kč

Víc informací a přehlednou online kalkulačku úvěru najdete na www.zonky.cz. Můžete také přímo napsat šéfce služby na e-mail lucie.tvaruzkova@zonky.cz nebo každý pracovní den od 8 do 18 hodin volat na 800 449 999.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků