Hlavní obsah
Speciální asistenti pravidelně volají seniorům a ověřují, zda jsou v pořádku. Foto: Anděl na drátě

Schváleno, senioři v ohrožení dostanou asistenta. V nouzovém stavu nikdo nezůstane bez pomoci

Ve stávajícím nouzovém stavu karantény se mnoho seniorů ocitá v izolaci. Pomůže Anděl na drátě! Poskytne těmto seniorům asistenty, kteří jsou jim kdykoliv k dispozici - zprostředkují zajištění nákupů, vysvětlí nová opatření, pomohou dobrým slovem.

Speciální asistenti pravidelně volají seniorům a ověřují, zda jsou v pořádku. Foto: Anděl na drátě
Schváleno, senioři v ohrožení dostanou asistenta. V nouzovém stavu nikdo nezůstane bez pomoci

Již žádný senior nezůstane bez pomoci!

Registrovaná tísňová péče Anděl na drátě je sociální služba s pověřením státu (MPSV), která nyní věnuje pomoc seniorům zcela zdarma.

Vlivem omezujících opatření v důsledku koronaviru se mnozí senioři ocitají v izolaci. V objemu informací, nařízení a omezení se ne vždy orientují a rozumí jim. U osaměle žijících seniorů tak mohou, v důsledku izolace a dezorientace, vznikat tísnivé pocity úzkosti a strachu, které mohou vést i ke zhoršení zdravotního stavu.

Anděl na drátě poskytuje těmto seniorům asistenty, kteří jsou jim kdykoliv k dispozici. Pravidelně, ve zvoleném intervalu, volají uživatelům a ověřují, zda jsou v pořádku, užívají správně léky, zjišťují, jak se jim daří a jestli nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. Zprostředkují zajištění nákupů, poradí ohledně dalších sociálních služeb či projevenou empatií a dobrým slovem seniora povzbudí.

Anděl na drátě

Foto: Anděl na drátě

Pomoc a podpora stále nablízku

Zájemce zavolá na bezplatnou linku 800 555 655, nebo napíše na info@andelnadrate.cz. Asistenti obratem volají zpět a pro zařazení mezi uživatele služby stačí znát jméno, telefonní číslo a adresu.

Uživatel se k ničemu nezavazuje, nic neplatí a službu může kdykoliv ukončit.

Seniorům, kteří v důsledku zhoršování zdravotního stavu čelí riziku pádů či ohrožení zdraví a života, je určena Tísňová péče Anděl na drátě. K poskytování této služby je nezbytné SOS komunikační zařízení (chytré hodinky). Anděl na drátě poskytuje všem potřebným toto SOS zařízení včetně služby po celou dobu omezujících opatření rovněž zdarma.

Pomoc seniorům v izolaci

Foto: Anděl na drátě

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků