Hlavní obsah
OKNA.EU: zaručeně kvalitní okna - novinky 2014, nejen pro pasivní domy

OKNA.EU: zaručeně kvalitní okna - novinky 2014, nejen pro pasivní domy

Společnost OKNA.EU právě uvedla na trh řadu zajímavých novinek splňujících zásady programu „zaručeně kvalitní okna”. Jedná se o zcela nové produkty v kategorii hliníkových, plastohliníkových, plastových i dřevohliníkových oken. Dovolte nám je krátce představit:

OKNA.EU: zaručeně kvalitní okna - novinky 2014, nejen pro pasivní domy
OKNA.EU: zaručeně kvalitní okna - novinky 2014, nejen pro pasivní domy

EXCLUSIV 90 SL: první hliníková okna pro "pasivní domy"

Naprostou novinkou  je "první hliníkové okno určené pro pasivní domy" - EXCLUSIV 90 SL, vyráběné z německého hliníkového profilového systému Schueco AWS 90.SI o stavební hloubce 90 mm s přerušením tepelného mostu kvalitními polyamidovými "teplými" můstky (s vypěňovaným jádrem) s Uf = 1,0 W.m-2.K-1  a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 a špičkovým švýcarským teplým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate. Okno EXCLUSIV 90 SL  v současné době nemá na trhu z hlediska tepelné izolace (Uw = 0,7 W.m-2.K-1) a technické vyspělosti v oboru hliníkových oken  žádnou srovnatelnou konkurenci.

EXCLUSIV 72 HL: špičková hliníková okna za cenu dřevěných eurooken

Zcela nové (důsledně inovované)  je i hliníkové okno EXCLUSIV 72 HL, vyráběné z německého hliníkového profilového systému Heroal W72.HI o stavební hloubce 72 mm s s přerušením tepelného mostu kvalitními polyamidovými "teplými" můstky (s vypěňovaným jádrem) s Uf = 1,3 W.m-2.K-1  a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 a špičkovým švýcarským teplým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate. Okno EXCLUSIV 72 HL patří  v současné době tuzemském na trhu z hlediska tepelné izolace (Uw = 0,9 W.m-2.K-1)  i kvality konstrukce a technických detailů k naprosté špičce.

U obou výrobků řady EXCLUSIV je standardně využíván systém středového těsnění ve funkční spáře mezi rámem a křídlem (dvoustupňový těsnící system), který  zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání. Kvalitní celoobvodové kování (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání. Okna moderního designu se dodávají v prakticky neomezené škále barevnosti získané použitím technologie práškového lakování hliníkových profilů (zabezpečuje extrémní stálobarevnost a reprezentativní vzhled) nebo v širokém výběru barev profilů laminovaných folií Renolit, a to včetně dekorů dřeva (případně lze též barevné úpravy práškovým lakováním v odstínech RAL a laminováním folií Renolit navzájem kombinovat).

Největší předností hliníkových oken EXCLUSIV 90 SL a EXCLUSIV 72 HL je jejich špičková tepelná izolace (plně srovnatelná s těmi nejlepšími výrobky v oboru plastových i dřevěných oken) podpořená naprostou technickou vyspělostí a spolehlivostí hliníkových profilových systémů "made in Germany".

PASIV CL aluclip: nové "osmikomorové" plastohliníkové okno osvědčené konstrukce

K velmi žádaným výrobkům z nabídky společnosti OKNA.EU sro patří zcela jednoznačně okna "plastohliníková okna", resp. plastová okna s hliníkovým opláštěním.  Nabídka plastohliníkových oken byla v nedávné době rozšířena o zcela nový PASIV CL aluclip - osmikomorové 86 mm plastové okno s "odsazeným křídlem".

Plastohliníková okna PASIV CL aluclip jsou vyráběna  z německého plastového osmikomorového profilového systému o stavební hloubce 86 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1) z exteriérové strany  opatřeným velmi pevným a odolným hliníkovým opláštěním. Standardně  jsou osazována izolačními trojskly s Ug = 0,5  W.m-2.K-1 a špičkovým švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate. Díky svým vynikajícím tepelně izolačním schopnostem (Uw = 0,7 W.m-2.K-1) a excelentnímu vzhledu hliníkových oken z exteriéru jsou jedinečným produktem pro moderní a přitom úsporné domy.

CLASSIC 76 aluclip: plastohliníkové okno z "šestikomorových" profilů pro každý dům

Očekávanou novinkou je i zcela nové plastohliníkové okno CLASSIC 76 aluclip pak ze zcela nového  německého plastového šestikomorového profilového systému TROCAL  o stavební hloubce 76 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1) s "odsazeným křídlem", z exteriérové strany  opatřeným velmi pevným a odolným hliníkovým opláštěním. S izolačními trojskly s Ug = 0,5  W.m-2.K-1 a špičkovým švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate dosahují výborných tepelně izolačních vlastností (Uw = 0,7 W.m-2.K-1). Plastohliníková okna CLASSIC 76 aluclip jsou proto velmi  první volbou  pro každý nízkoenergetický či pasivní dům.

V konstrukci oken plastohliníkových oken rozhodně nemůže chybět osvědčený systém středového (trojitého) těsnění a kvalitní celoobvodové kování MACO Multimatic nebo ROTO NT. Okna jedinečného designu, vyztužená bohatě dimenzovanými ocelovými pozinkovanými výztužnými profily, se dodávají v barvě bílé nebo v jednostranných či oboustranných barevných úpravách laminací folií v barvách RAL nebo v moderních imitacích dekoru dřeva. Exteriérové hliníkové opláštění může být práškově lakované v libovolné barvě RAL, stříbrném eloxu nebo i dekorech dřeva.

Největší předností nových  plastohliníkových oken  PASIV CL aluclip a CLASSIC 76 aluclip i již osvědčených PASIV HL aluclip a  CLASSIC 88 aluclip je jejich špičková tepelná izolace, velmi poctivá a stabilní konstrukce  a především hliníkové opláštění poskytující dokonale estetický vzhled a navíc významně zlepšující životnost a spolehlivost plastových oken (hlavně  u tmavých odstínů) díky omezení jejich teplotního namáhání.

PASIV CL: nová "osmikomora" z léty prověřené řady plastových oken PASIV

Široká řada plastových oken z osmikomorových profilů byla v nedávné době rozšířena o naprostou novinku PASIV CL, okno osvědčené konstrukce a klasického "hranatého" designu s "odsazeným křídlem". Všechny produkty řady PASIV (PASIV HL, PASIV OL i PASSIV CL) jsou vyráběny z německých osmikomorových profilů o stavební hloubce 86 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1) a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 se špičkovým švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate.

SOFTLINE 82: "sedmikomorové" okno nové konstrukce a klasického vzhledu

V nedávné době byla do nabídky společnosti OKNA.EU sro zařazena plastová okna SOFTLINE 82 (v hranatém designu s "odsazeným křídlem") z německého sedmikomorového profilového systému VEKA o stavební hloubce 82 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1)  a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 a švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V  nebo Swisspacer Ultimate.

CLASSIC 76: novinka z "šestikomorových" plastových profilů tradiční značky

Naprostou novinkou  jsou pak plastová okna CLASSIC 76 z německých šestikomorových profilů TROCAL v tradičním  hranatém designu s "odsazeným křídlem" o stavební hloubce 76 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1) a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 a švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V  nebo Swisspacer Ultimate. Nově tedy řada šestikomorových plastových oken TROCAL poskytuje na výběr mezi  dlouhodobě osvědčenými okny  CLASSIC 88 a zcela nově uvedenými okny CLASSIC 76.

Osmikomorová, sedmikomorová i šestikomorová plastová okna s trojitým těsněním a izolačním trojsklem z nabídky společnosti OKNA.EU sro v současné době na trhu díky svým tepelně izolačním schopnostem (Uw=0,7 W.m-2.K-1)  se zásadním omezením rizika povrchových kondenzací jen těžko hledají srovnatelnou konkurenci.

Standardně využívaný systém středového těsnění s celkem 3 těsněními ve funkční spáře mezi rámem a křídlem (dvoustupňový těsnící system) zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání. Kvalitní celoobvodové kování MACO Multimatic, ROTO NT  nebo SIEGENIA (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání. Plastová okna jsou  vyztužená bohatě dimenzovanými ocelovými pozinkovanými výztužnými profily a dodávají v barvě bílé nebo v jednostranných či oboustranných barevných úpravách laminací folií v barvách RAL nebo v moderních imitacích dekorů dřeva

Společnost OKNA.EU sro disponuje nejširší nabídkou  vysoce  kvalitních plastových oken z osmi-, sedmi-, šesti- a pětikomorových německých profilových systémů s trojitým těsněním a izolačním trojsklem.  Vybrat si můžete nejen podle počtu komor v profilu, stavební hloubky, hranatého či oblého designu nebo třeba podle některé z technických "vychytávek" typických pro ten či onen produkt.

Největší předností plastových oken  řady PASIV, SOFTLINE i CLASSIC je jejich špičková tepelná izolace, velmi poctivá a stabilní konstrukce, naprostá dlouhodobá spolehlivost  a standardně důsledně využívaný systém středového (trojitého) těsnění zabezpečující vysokou těsnost a eliminaci povrchového rosení i za velmi kritických povětrnostnostních podmínek.

WOOD ALU 92: špičkové dřevohliníkové okno klasické osvědčené konstrukce

Stabilni součástí portfolia výrobků společnosti OKNA.EU sro jsou dřevohliníková okna WOOD ALU 92 vyráběná ze čtyřvrstvého dřevěného lepeného hranolu (smrk, meranti nebo dub) o stavební hloubce 92 mm (Uf = 1,0 W.m-2.K-1) a  z exteriérové strany opatřená velmi pevným a odolným hliníkovým opláštěním. Dřevohliníková okna WOOD ALU 92 jsou  standardně osazovaná izolačními trojskly (Ug = 0,5 W.m-2K-1) se špičkovým švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate.

Díky svým vynikajícím tepelně izolačním schopnostem (Uw = 0,7 W.m-2.K-1) s významným omezením rizika povrchových kondenzací jsou jedinečným produktem pro moderní a přitom úsporné domy. Standardně instalované středové i vnitřní naléhávkové těsnění zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání. Kvalitní celoobvodové kování ROTO NT (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání.

Povrchová úprava (v široké barevné škále) je prováděna vysoce kvalitními lazurovacími či krycími vodou ředitelnými akrylátovými barvami Sikkens nebo Glasurit, hliníkové opláštění dodává oknu velmi reprezentativní vzhled, dokonale chrání dřevěnou konstrukci okna před vlivy vnějšího prostředí a zásadně přispívá k velmi dlouhé životnosti celého výrobku.

Největší výhodou  dřevohliníkových oken WOOD ALU 92  je jich konstrukce z přírodního materiálu opatřená elegantním hliníkovým opláštěním přispívajícím ke zvýšené trvanlivosti dřevěné konstrukce oken.

EXCLUSIV 77 HL: nový hliníkový HS portál s nejlepší tepelnou izolací

Závěrem nám dovolte představit v současné době nejlépe tepelně izolovaný hliníkový HS portál (bezprahové zdvižně posuvně dveře) EXCLUSIV 77 HL, vyráběný z německého hliníkového profilového systému HeroaL S77.HI.  Tento špičkový HS portál  o stavební hloubce 77 mm s přerušením tepelného mostu kvalitními polyamidovými "teplými" můstky (s vypěňovaným jádrem) a osazená izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 a špičkovým švýcarským teplým nekovovým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo Swisspacer Ultimate umožňuje velkou architektonickou a designovou svobodu při tvorbě moderních interierů. Jeho solidní konstrukce umožňuje konstruovat "bezprahová" řešení posuvných křídel i velmi opravdu velkých rozměrů.

HS portál EXCLUSIV 77.HI  se dodává v prakticky neomezené škále barevnosti získané použitím technologie práškového lakování hliníkových profilů (zabezpečuje extrémní stálobarevnost a reprezentativní vzhled) nebo v širokém výběru barev profilů laminovaných folií Renolit, a to včetně dekorů dřeva (případně lze též barevné úpravy práškovým lakováním v odstínech RAL a laminováním folií Renolit navzájem kombinovat).

Největší výhodou hliníkového HS portálu EXCLUSIV 77 HL je velmi snadné ovládání posuvných křídel při prakticky "bezprahovém řešení okenního rámu", výborné tepelné izolaci a staticky velmi stabilním a solidním konstrukci subtilních hliníkových profilů.

Společnost OKNA.EU sro považuje plnění zásad programu "zaručeně kvalitní okna" zásad za základní podmínku spokojenosti zákazníka, a proto nabízí a prodává pouze taková okna a dveře, které těmto závazným zásadám v plné míře vyhovují.

Kvalita prodávaných výrobků a poskytnuté služby je pro společnost OKNA.EU  sro jednoznačně formulovanou  prioritou. Zkušený a odborně erudovaný tým společnosti OKNA.EU využívá všech svých znalostí a nabytých zkušeností k poskytnutí poctivé a kvalitní služby při prodeji i montáži zaručeně kvalitních oken na cestě k maximální spokojenosti zákazníků.

Více informací naleznete na www.okna.eu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků