Hlavní obsah
Platební terminál od O2 má daleko nižší transakční poplatky (0,99%) oproti bankám. Navíc neplatíte další paušál za terminál.

Na EET lze vydělat peníze

EET můžete nenávidět, bojkotovat či se kvůli němu stresovat. Stejně tak můžete díky EET vydělat víc peněz. Stačí si vybrat řešení, které otevírá dveře k nabídce nových služeb. Pomůže vám zvýšit produktivitu a automatizuje mnoho zaběhlých činností.

Platební terminál od O2 má daleko nižší transakční poplatky (0,99%) oproti bankám. Navíc neplatíte další paušál za terminál.
Na EET lze vydělat peníze

Druhá vlna EET je za dveřmi a je aktuální pro více než 200 tisíc podnikatelů. Špičkový servis a dostupnost podpory jsou přitom klíčovým aspektem při výběru spolehlivého EET dodavatele. Když se vám podaří pokladnu koupit nyní, a ještě pár týdnů před startem ji v klidu nastavit a vyladit, máte našlápnuto na lepší zítřky.

Při rozhodování o koupi jsou zásadní nonstop podpora, vzdálená správa, zálohování, bezpečnost a třeba i schopnost mít v terénu více jak 200 techniků,“ říká Luboš Lukasík, jednatel eKasa. Jde o službu od O2, která se od první vlny těší největší důvěry zákazníků - přes 13 tisíc.

Každodenní uzávěrky tržeb dělám díky eKase výrazně rychleji. Zároveň mám lepší přehled nad prodanými položkami,“ říká Josef Bělehrádek z Copy centra v Letovicích u Brna.

eKasa má od začátku mnohem větší ambici než jen vyhovět povinným požadavkům EET. Pro podnikatele představuje bránu pro elektronizaci jeho podnikání se všemi výhodami, které to přináší. Od přehledných reportů počínaje, přes automatizaci činností jako je jednoduché propojení s účetními programy či skladovým hospodářstvím, až po nové zdroje příjmů.
Podnikatelé mohou díky eKase například jednoduše přijímat elektronické stravenky, což znamená nové zákazníky.  Stejně tak přibude propojení na loterijní terminály. Stačí, aby se trafikant, hospodský či provozovatel večerky rozhodl. Když už má personál na prodejně, může díky eKase začít přijímat sázky a nepotřebuje kupovat další terminál a vyřizovat nové smlouvy.

„eKasa mi zjednodušila život. Dříve jsem byl v restauraci každý den, abych měl provoz pod kontrolou. Nyní mám v O2 eKanceláři tržby restaurace online. Hned vidím, co se v podniku děje i když jsem mimo. Platební terminál na karty mi navíc šetří dost peněz, protože poplatek za transakci je poloviční (0,99%), než u standardní banky před tím,“ říká Dan Baran, z liberecké restaurace Ztráty a Nálezy.

Už dnes nabízí eKasa speciální moduly pro různé živnosti. Jde například o rezervační systém pro penziony napojený na booking.com, či automatické propojení na nejběžnější účetní programy jako jsou Money, Helios a Pohoda. Jedinečná je i vzdálená správa. Technik na callcentru se může do vaší pokladny připojit na dálku a vykonat požadovaný servisní zásah.

Přijde vystřízlivění

Na českém trhu EET rostou provozovatelé jako houby po dešti. Opakuje se stejná situace, jako v Chorvatsku. Tam svá řešení nabízelo přes 300 dodavatelů. Mnoho z nich lákalo zákazníky na bezkonkurenční nabídku „zdarma“. Nicméně po jednom roce přišlo obrovské vystřízlivění. Přes 200 dodavatelů přestalo fungovat a ti co měli nabídku zdarma, zdražili. Dokonce existují i případy obchodníků, kteří svoji pokladnu museli až 3x měnit. Přežili jen ti největší dodavatelé s velkým servisním zázemím.

Na začátku EET v Chorvatsku bylo 320 různých providerů. Dnes jich je méně než 100. Pro mnoho z nich bylo velmi těžké udržet kvalitu služby jako bezpečnost a zálohování. Často se stávalo, že když se obchodníkovi rozbilo jeho HW zařízení, dostal se do obrovských potíží. U služeb zdarma neměl žádnou zálohu dat, kvalitní zákaznická podpora často nefungovala. Ve výsledku musely desítky tisíc podnikatelů přejít k většímu a stabilnějšímu poskytovateli a začít znovu,“ říká Hrvoje Somun, který působil v Chorvatsku jako výkonný ředitel APIS IT. Jedná se o chorvatskou obdobu české Státní pokladny. Má tam na starosti provoz různých státních agend, mimo jiné EET.

Provozovatelé si to dnes málo uvědomují, ale pro EET pokladnu je velmi důležitá i bezpečnost. Pokud se vaše podnikání elektronizuje, může to inspirovat mnoho konkurentů ke snahám získat vaše data. „eKasa využívá nejodolnější kryptografické řešení speciálně vyvinuté pro mobilní zařízení. Vzniklo ve spolupráci s českou společností TeskaLabs, která operuje po celém světě. Pokud uživatel dodržuje základní bezpečnostní pravidla typu nepsat heslo na papírek pod kasu, nikdo se mu do kasy nenabourá,“ dodává Lukasík.

Box:

eKasa od O2:
•    Provoz zdarma při platbách kartou
•    Online přehled o tržbách odkudkoli
•    Špičková zákaznická podpora
•    Propojení s účetními programy
•    Automatické zálohování

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků