Hlavní obsah
Maroko - Agadir

Marocké království - orient na dosah

Na západě omývané Atlantickým oceánem, na severu teplým Středozemním mořem. Islámská kultura se tu snoubí s berberskými tradicemi a vytváří dechberoucí směsici barev, vůní a stylů. Takové je Marocké království se svěžím nádechem orientu.

Maroko - Agadir
Marocké království - orient na dosah

Nádherné památky, vynikající kuchyně, tradice kontra současnost pulzujících měst. Pohostinnost místních, různorodost geografie a rozmanitost prostředí. To vše dělá z nejdéle existující monarchie zemi, kterou musíte vidět. S EXIM tours se snadno přímým letem dostanete do letovisek Saidia nebo Agadir. Obyvatelstvo Maroka tvoří Arabové, ale i Berbeři, Haratíni a samozřejmě lidé pouště. I díky tomu se v Maroku mísí vše, co je jen možné. Jedno však stále přetrvává. I když je Maroko jednou z nejliberálnějších islámských zemí, hodnoty, kterých si místní cení nade vše, zůstávají stejné – jsou to rodina, víra a čest.

Maroko - Cassablanka

Agadir – perla pobřeží
Z Agadiru na první pohled dýchá velmi moderní turistické město plné luxusních hotelových komplexů, omývané Atlantickým oceánem a ležící asi 500 kilometrů jižně od Casablanky. Kromě pohodlných hotelů nabízejících skvělý servis je letovisko známé velkým přístavem a především kilometry dlouhými písečnými plážemi, azurovým mořem a výbornými nákupy v typických malých krámcích s kořením, látkami, šperky a koženými výrobky. Úzké uličky a útulné restaurace a kavárny lákají k procházkách především po setmění, kdy jsou hezky osvíceny. Pokud hledáte romantiku odlehlých míst, jen kousek severně od Agadiru ji najdete v malých rybářských vesničkách a osamělých zátokách. Centrální pláž v Agadiru je ve tvaru půlkruhu, proto je chráněna před nepříjemným větrem, který vane z oceánu.

Saidia – královna pláží
Na rozdíl od Agadiru leží Saidia na severovýchodě země u teplého Středozemního moře, na alžírsko-marockých hranicích. Nabízí nádhernou, 14 km dlohou písčitou pláž patřící k nejdelším v Maroku. V Saidii můžete navštívit nefalšovanou medinu se vším, co k ní patří. Velkou vstupní branou se dostanete do uliček plných krámků s oblečením a kořením, a místních restaurací s tradičními specialitami. Navíc je ale Saidia i oblíbenou golfovou destinací.

Maroko - Cassablanka

Kam na výlet
Maroko je možné procestovat křížem krážem díky fakultativním výletům a poznávacím zájezdům. Zvolit lze například Okruh severním Marokem, Okruh jižním Marokem, Velký okruh Marokem nebo poznávací zájezd s názvem Maroko – Velkolepá města. Na tomto okruhu se zastavíte na nejkrásnějších a nejdůležitějších místech marocké kultury a historie. Město Marakéš, jedno z nejznámějších měst Marockého království, leží v srdci palmové oázy a z jedné strany ho obklopuje vyprahlá poušť, z druhé zasněžené vrcholky Vysokého Atlasu. Podíváte se tu do mešity Koutoubia, paláce Bahia a Saadských hrobek. Nevynecháte ani prohlídku typických bazarů. Marakéš lze navštívit i fakultativně během jednoho dne. Cesta z Agadiru po moderní dálnici zabere necelé tři hodinky. Casablanca je průmyslově nejvyspělejším městem v Maroku. Velkou podívanou je tu hlavní trh a náměstí Spojených národů. Rabat je bílé císařské město, kde jsou kromě Královského paláce k vidění i další nádherné památky. Městu Meknes se říká „Marocké Versailles“ a uchvátí vás svou dechberoucí architekturou. Ve městě Fes si prohlédnete středověkou medinu a místní mešitu.

Pokud dáváte přednost relaxaci u moře, díky fakultativním výletům můžete s EXIM tours poznat Oujdu – historické město s palácem Dar Sebti a starou medinou. Díky jednodennímu výletu za město nahlédnete do života berberské vesnice a projedete se na velbloudech. Dvoudenní fakultativní výlet vám umožní prohlédnout si královská města Fes a Meknes s největšími a nejzachovalejšími římskými vykopávkami na území Afriky. Podniknout ale můžete i výlet do hor až k alžírské hranici, kde se ocitnete v jedinečné oáze obklopené palmovými háji.

Maroko - Cassablanka

Vaše dovolená v Maroku s EXIM tours za speciální cenu:

Agadir 18. 4. – 25. 4. 2013, 7 nocí/ 8 dní:
- Royal Atlas 5*, polopenze, 16 190,-
- Decameron Tafoukt 4*, all inclusive, 16 190,-
- Iberostar Founty Beach 4*, all inclusive, 17 590,-
- LTI Agadir Beach Club 4*, polopenze, 16 190,-
Poznávací zájezd Maroko – Velkolepá města, 3*, polopenze 15 690,-

Maroko - Cassablanka

Saidia 25. 4. – 2. 5. 2013, 7 nocí/ 8 dní:
- Iberostar Saidia 5*, all inclusive, 17 390,-
- Oriental Bay Beach 5*, polopenze, 13 290,-
- Oriental Bay Beach 5*, all inclusive, 14 790,-

(Ceny jsou platné na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a není možné je kombinovat s jinou slevou.)

*Pozn.: ceny jsou platné k 1.4.2013. Pořadatel zájezdu je může během akce měnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků