Hlavní obsah
Vláknocementová střešní krytina Cembrit Foto: Cembrit

Lehká střešní krytina, která zvládne i náročné podmínky

Obecně je známo, že střecha dům nejen ochraňuje, ale také zdobí. Nesmíme ale zapomenout na správnou funkci střechy a její trvanlivost. Vláknocementová střešní krytina Cembrit je lehká, odolná a zvládne i dost náročné horské podmínky.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit Foto: Cembrit
Lehká střešní krytina, která zvládne i náročné podmínky

Pro výběr krytiny je jednoznačně důležitý sklon střechy, její tvar a členitost. Dalším důležitým kritériem výběru je váha krytiny, tedy jak hodně zatíží střešní krov. Únosnost krovu nás může při výběru omezit zejména při rekonstrukcích. V případě novostaveb může vhodná volba střešní krytiny ovlivnit již samotný návrh krovu a při využití lehké krytiny může být i krov lehčí, vzdušnější a také levnější.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit

Foto: Cembrit

Lehká vláknocementová střešní krytina se výborně uplatní při rekonstrukcích všech starších střech, včetně těch, které se nachází na památkově chráněných objektech. Vláknocement je zcela bezúdržbový stavební materiál vyrobený z přírodních surovin, cementu, vody a minerálních vláken. Díky svému složení je zcela nehořlavý, lehký, odolný proti plísním, houbám a škůdcům.

Díky svým dobrým vlastnostem, mezi které vedle její malé hmotnosti patří paropropustnost, dobrá zvuková izolace a tvarová flexibilita při montáži, i díky svému čistému designovému vzhledu si nachází stále větší místo na střechách moderních novostaveb.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit

Foto: Cembrit

Původně se vláknocementová střešní krytina začala vyrábět jako náhrada za přírodní břidlici. Dnes se již můžeme setkat s celou škálou tvarů i barev šablon.

Nejklasičtější skládanou střešní krytinou je Česká šablona, která se vyrábí také v zesílené tloušťce (typ Horal), je vhodná do náročnějších klimatických podmínek ve vyšších horských polohách. Česká šablona je velice často využívána na všech typech historických staveb, kostelů a památek. Nicméně i tato tradiční krytina se dokáže přizpůsobit velmi modernímu designu rodinných domů a chat.

Cembrit ovšem nabízí i různé jiné druhy vláknocementových skládaných krytin. Dánský obdélník se netají příbuzností s krytinou typu Anglický obdélník, sdílí s ním i všechny jeho výhody. Je určen zejména pro ty, kteří hledají moderní vzhled střechy. Anglický obdélník vychází z čistých přírodních tvarů. U novostaveb často nachází uplatnění zajímavý tvar šablon Rhombus, který se někdy uplatňuje i na fasádě domu. Výhodou skládané krytiny je také dobrá odolnost vůči silným větrům, kdy obecně skládané krytiny fungují lépe než krytiny plechové, u kterých mnohdy dochází k odtržení a následnému odfouknutí celé střešní krytiny.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit

Foto: Cembrit

Samozřejmostí je kompletní systém střešních doplňků, jako jsou sněhové zábrany, větrací hlavice či ventilační prostupy.

Více informací o výrobcích z vláknocementu naleznete na stránkách společnosti www.cembrit.cz, nebo se s vaším dotazem můžete obrátit přímo na naše regionální manažery. Cembrit a.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků