Hlavní obsah
Česká šablona HORAL odolává i těm nejnáročnějším klimatickým podmínkám. Foto: Cembrit a.s.

Lehká skládaná krytina, která zvládne i náročné klimatické podmínky

Blížící se podzim a zima opět prověří kvalitu střech jak u starších staveb, tak i u nových domů. Pokud Vaše střecha potřebuje nový kabát, společnost Cembrit Vám nabízí ideální řešení, lehkou, ale přitom velmi odolnou vláknocementovou krytinu Horal.

Česká šablona HORAL odolává i těm nejnáročnějším klimatickým podmínkám. Foto: Cembrit a.s.
Lehká skládaná krytina, která zvládne i náročné klimatické podmínky

Vláknocementová střešní krytina Česká šablona - Horal byla vyvinuta do náročných klimatických podmínek a horských oblastí nad 600 metrů nad mořem. Oproti běžným vláknocementovým šablonám se vyrábí ve zvýšené tloušťce 5,2 milimetru. Nesporným plusem této krytiny od společnosti Cembrit je kombinace vysoké odolnosti povrchu a výborných mechanických vlastností spolu s nízkou hmotností.

Třikrát lehčí než betonové a pálené krytiny

Právě nízká hmotnost této krytiny je velkou výhodou v případě rekonstrukcí, kdy je nutné řešit zatížení stávajícího krovu novou krytinou. Betonové a pálené krytiny v těchto případech mnohdy nevyhoví ze statických důvodů.

Jednoduché a čisté tvary vláknocementových šablon Cembrit se hodí i pro moderní dřevostavby.

Foto: Cembrit a.s.

Díky vyšší tloušťce materiálu vynikají tyto střešní šablony také mimořádně vysokou pevností. Robustnost materiálu předurčuje jejich použití v nejtěžších klimatických podmínkách.

Samozřejmostí je kompletní sortiment příslušenství, včetně sněhových zachytávačů.

Foto: Cembrit a.s.

Svým vzhledem se Česká šablona Horal blíží původním břidlicovým či azbestovým krytinám, které jsou typické právě pro horské oblasti, takže se do tohoto prostředí hodí i po vizuální stránce. Výhodou skládané krytiny Horal je také dobrá odolnost vůči silným větrům, kdy obecně skládané krytiny fungují lépe než krytiny plechové, u kterých mnohdy dochází k odtržení a následnému odfouknutí celé střešní krytiny.

Nízká hmotnost v kombinaci s vysokou odolností krytiny typu Horal je velkou výhodou v případě rekonstrukcí.

Foto: Cembrit a.s.

 Speciální povrchová úprava pro větší odolnost

Speciální povrchovou úpravou je dosaženo tvrdého a otěruvzdorného povrchu. Tento druh šablony je na trhu již několik let a technologický postup prověřil čas. Díky vysoké odolnosti povrchu a výborným mechanickým vlastnostem je Horal mezi zákazníky vyhledávaným produktem.

Česká šablona Horal se vyrábí v 5ti atraktivních barevných odstínech.

Foto: Cembrit a.s.

Kontaktní osobu dle Vašeho bydliště naleznete zde.

Více informací o krytinách Cembrit naleznete na:
www.cembrit.cz
info@cembrit.cz
zelená linka: 800 162 489

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků