Hlavní obsah
www.dobrepneu.cz

Ještě nemáte přezuto? Jak vybrat levné a dobré pneumatiky?

Věděli jste, že dobré obutí na fabii pořídíte už od 650 Kč?

www.dobrepneu.cz
Ještě nemáte přezuto? Jak vybrat levné a dobré pneumatiky?

Při výběru zimních pneumatik je třeba vždy uvažovat o tom, jak moc jezdíme a jakým terénem. Jiné požadavky bude mít na pneumatiku řidič, který bydlí v horské či kopcovité krajině s větší pravděpodobností bohaté sněhové a ledové nadílky a jiné nároky bude mít motorista trávící většinu času ve městě a na dálnici.

Obecně už většina výrobců v Evropě upouští od celoročních pneumatik, které dobře nefungují ani v létě, ani v zimě, protože takto optimalizovaných pneu jednoduše nelze dosáhnout.

Pokud většinu času trávíme na dálnicích, bývá zvykem volit pneumatiky dobře brzdící na mokru.

Continental WinterContact TS850. Testy nejvíce doporučovaná pneumatika.

A naopak  jsme-li většinu času v horských oblastech, raději volíme pneu s hrubším dezénem kvůli lepšímu záběru.

Další možností je sledovat výsledky testů. Nemusíme se zabývat jen výsledným hodnotícím číslem, ale vybrat si podle vlastních požadavků. Musíme-li každý den vyjet strmý kopec ke svému domu, můžeme preferovat výsledek v záběru a brzdění na sněhu. V takovém případě můžeme vybrat například Continental WinterContact TS830 a TS850 nebo i nejlevnější z testovaných Sailun, který nedopadl nejlépe na mokru, zato měl výborné hodnocení na sněhu.

Continental WinterContact TS850. Testy nejvíce doporučovaná pneumatika.

Dalším měřítkem je pochopitelně cena pneumatik. Pokud jsme takzvaným svátečním řidičem či jezdíme jen pro nákup k nejbližšímu obchodu, můžeme pohodlně zůstat u pneumatik levnějších, jako je například domácí značka Barum či jihokorejský Nexen, kde si můžeme být jisti tím, že pneumatika více než splní svůj účel a příliš nezatíží náš rozpočet.

Nejlevněji pořídíme pneumatiky Sailun či Zeetex, které nejsou určeny závodníkům, ale extra nízká cena a funkčnost potěší běžného řidiče a dle zkušeností zákazníků například u značky Zeetex byl zaznamenán vysoký kilometrový nájezd.

Jezdíme-li dlouhé trasy, sledujeme nájezd pneumatik, komfort cesty a další s tím spojené faktory. Tak v tomto případě letošní vítěz testu Continental nebo Michelin bude skvělou volbou. Samozřejmě další prémiové značky jako Goodyear,  Bridgestone nebo Dunlop jsou také výbornou volbou.

Parametrem, který se též vyplatí sledovat, je stáří pneumatik, tzv. DOT. Na plášti je vždy vyražen týden a rok výroby, např:  02/13. Jedná se v tomto případě o pneu z druhého týdne letošního roku. Zimní pneu by neměla být starší než čtyři roky.

Nevíme-li si stále rady, není nic jednoduššího než bezplatně se poradit, případně rovnou zavolat na zelenou linku 800 799 997. Na této lince vám ochotně zodpoví všechny dotazy pracovníci Dobrepneu.cz, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru.

Další výhodou je nabídka valné většiny značek a rozměrů díky vlastním skladům a propojení s dodavateli po celé Evropě. Nejenže nezaujatě doporučí značku či dezén na míru, ale zároveň vyhledají nejlepší možnou cenu v Evropě také díky přímému nahlížení do skladů výrobců přímo u nich.

Stejně nerušeně můžete prohlížet nabídku na webu www.dobrepneu.cz. Zde naleznete i informace o stáří pneumatik a zemi původu u všech, které jsou přímo skladem na provozovně. Pokud chcete získat ještě něco navíc, můžete být zařazeni do slosování o stylový tablet PC, kterých se letos v říjnu rozdává 100 ks.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků