Hlavní obsah
Funkční prádlo MOIRA

Jak předejít zdravotním potížím

Co na sebe v horkých letních dnech, to je věčná otázka. Přehřátí a přeslunění může vést ke zdravotním potížím. Tady může pomoci pouze funkční prádlo a oblečení.

Funkční prádlo MOIRA
Jak předejít zdravotním potížím

Člověk se potí pořád, ať chce nebo nechce. Autonomní systém našeho těla tím reguluje teplotu potřebnou pro bezchybnou činnost tělesných orgánů. Voda odvádí teplo     23 x rychleji než vzduch a odpařováním tělo ochlazuje.        Funkční prádlo tohoto principu využívá a umí tělo ochladit na potřebnou teplotu. Příkladem je limitovaná kolekce Street new, která přináší pro ženy a muže svěží barevnost letošní sezóny z funkčních materiálů oceněných evropskými patenty.

Jednoduché střihy podtrhují pohodlnost a komfort nošení. Pánské modely jsou vhodné pro běžné denní nošení do zaměstnání.

Nyní malá odbočka, jak vlastně funkční prádlo pracuje? Princip je jednoduchý, odvede vlhkost z povrchu pokožky na vnější stranu oblečení, tam se voda odpaří a ochladí nás. Pot ale umí také pořádně studit. To ve chvíli, kdy je tělo už ochlazeno a neodpařený pot nasáklý v prádle začne studit. Aby se vlhko neusadilo ve struktuře vláken, ze kterých je oblečení zhotoveno a nestudilo, je třeba používat vyzkoušené materiály. Pro horké letní dny se osvědčila kombinace přírodních a syntetických vláken.

Pro sportování v přírodě je vhodná řada  Fresh.

Často lidé zaměňují názvy funkční prádlo a termoprádlo. Správné funkční prádlo dokáže ochladit i zahřát, záleží na použitých materiálech a konstrukci pletenin. Obvykle se tento sortiment prezentuje v kolekcích pro letní a zimní období, ale teď je třeba se připravit na dobu prázdnin, dovolených a výletů.

Funkci lehkých pletenin do teplého počasí podporuje promyšlený střihový design kolekce Cyklo.                                                                                                              
Moira má dlouholetou tradicí s vývojem a výrobou funkčního ošacení a ví jak se v létě nepotit a ochránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků